w

Działalność kantoru Bitcoin-24 zawieszona

Bitcoin Laptop

Na stronie głównej największego w Europie kantora Bitcoin-24 pojawiła się informacja o zawieszeniu działalności na czas nieokreślony. Brzmi ona następująco:

Nasz serwis jest chwilowo niedostępny.
1. Wszystkie fundusze (EUR, USD, PLN, GBP i Bitcoin) są bezpieczne.
2. Wszystkie wypłaty będą stopniowo przetwarzane w sposób chronologiczny z innego konta bankowego.
3. Polskie władze zamknięty nasze konto bankowe w Polsce.
4. Nasi prawnicy pracują z nad rozwiązaniem problemu.

Powrócimy z Bitcoin-24 w wersji 2,0, gdy wszystkie deklaracje zostaną zakończone.

Wszystkie ważne wiadomości e-mail można wysłać pod następujący adres: [email protected]

Z niecierpliwością oczekujemy na aktualizację ze strony kantora na temat obecnego statusu sprawy, zwłaszcza gdy problem może bezpośrednio dotyczyć polskich użytkowników Bitcoin. Jak uprzednio wspominaliśmy w obszernym artykule dotyczącym regulacji prawnych Bitcoin, również kantor MtGox posiada główne konto bankowe w Polsce.

Największym problemem wydaje się być fakt, iż do działu wsparcia kantoru napłynęło wiele doniesień o błędnych transakcjach. Użytkownicy otrzymywali dwukrotnie lub kilkukrotnie więcej bitmonet niż powinni otrzymać. Następnie jeden z użytkowników opublikował przerażające pytanie dotyczące bazy danych mysql na opublikowane na forum stackoverflow przez użytkownika TAiS46, będącym administratorem Bitcoin24.

Ten błąd może doprowadzić do pojawienia się problemów z nieprawidłową weryfikacją i egzekwowaniem zleceń. Ten błąd istnieje już od dwóch miesięcy, więc jest bardzo prawdopodobne, że niektórzy użytkownicy wiedzieli o tym od dawna i wykorzystali usterkę aby się wzbogacić. Aby to zrobić niepostrzeżenie mogli skorzystać z wielkiej ilości mikro-zleceń.

Jeśli ktoś znalazł sposób, aby wykorzystać ten błąd w wiarygodny sposób trudny do wychwycenia i zawczasu wycofał pieniądze, mógł skutecznie przechwycić środki od innego użytkownika. To sprawia, że wiarygodność twierdzeń i zapewnień przedstawicieli kantoru o tym, że „wszystkie środki są bezpieczne” staje się wątpliwa.

W kanale wsparcia na komunikatorze IRC niektórzy próbują bronić Bitcoin24, mówiąc, że nie jest to błąd, który pojawił się 12 kwietnia, lecz zupełnie inny. Cóż, więc wydaje się, że było więcej niż jeden błąd w księgowaniu transakcji.

Kolejnym alarmującym faktem jest to, że po odkryciu usterki możliwość handlu nie została wyłączona dla wszystkich użytkowników. Otóż po wyłączeniu możliwości handlu walutami z poziomu konta użytkownika, nadal istniała możliwość handlu bazując na API serwisu. Dawało to sposobność do dalszego handlu i wykorzystywania błędu w celach wzbogacenia się.

Oto lista użytkownika z3c0 zleceń, które zostały wykonane więcej niż jeden raz.

Zdaje się, ze problem nie został jeszcze zauważony przez społeczność i pozostaje w ukryciu, jednak jeśli obawy się potwierdzą, usterki techniczne i kłopoty z polskim kontem bankowym mogą doprowadzić do kolejnych spadków wartości tym bardziej, że że wolumen transakcji przeprowadzanych na Bitcoin24 ustępuje tylko MtGox.

Blockchain i brak pieniędzy

Casimir1904 na IRC-u powiedział, że z kantoru zniknęło więcej niż 6000 BTC wskazując na hotwallet bitcoin24.
Kolejne przerażające informacje

1. Simon, admin Bitcoin24, zdaje się mieć problemy z podstawowym kodowaniem. Kilka tygodni temu zadał pytanie na forum stackoverflow dotyczące zagadnień związanych właśnie z kodowaniem.

2. Pod koniec ubiegłego roku najwyraźniej stracił portfel bitcoin ze względu nabrak kopii zapasowych.

Pranie brudnych pieniędzy?

Jednym z powodów, dla polskiego banku, aby zamknąć konto Bitcoin24 mogło być podejrzenie prania pieniędzy. Kantor umożliwiał wypłaty gotówki za pośrednictwem DHL. To wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla osób piorących brudne pieniądze, którzy tylko potrzebują bezpiecznego adresu do dostarczenia funduzy.

Inną ważną kwestią jest to, kiedy konto zostało zamrożone. Niektórzy użytkownicy oczekiwali na wypłaty kilka dni. Jeśli Bbitcoin24 wiedział o zamrożeniu konta nie informując swoich użytkowników … świadczy to o jego wiarygodności.

Aktualizacje:

2013-04-13 9 a.m. CET

„I think that the people who know me know, that I try everything to get the business up again! And I am not the „fucker” which drives now away with YOUR money and YOUR BTC! The money and the BTC are not lost. We are still holding all the funds. The biggest problem is, that we can not access the bank account.”

—TAiS46

„I am waiting for the „go” from my lawyer to know, what I can write in the official statement I will give all users with email and on reddit.”

—TAiS46

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Konferencja Bitcoin

Konferencja Bitcoin w Toruniu

Płatności Bitcoin

Nowojorski bar przyjmuje bitcoiny