w

Mt. gox upada natomiast Chiny rozpoczynają gorączkę kryptozłota

Bitcoin Chiny

Teraz gdy bitcoinowy gigant jakim był Mt. Gox upada, pojawia się pytanie czy mamy spodziewać się że kran z wirtualną gotówką zostanie zakręcony? Odpowiedź, przynajmniej dla Chin jest jedna – nie! Tragiczny impuls jakim był nagły upadek i zniknięcie Mtgox’a nie wpłynął na zapał chińskich inwestorów.W piątek, gdy większość świata otrząsała się z żałoby próbując poukładać puzzle układanki, fani kryptowalut z Hong Kongu cieszyli się z otwarcia pierwszego sklepu detalicznego, który wprowadził płatności BTC przy współpracy z giełdą ANXBTC, Z kolei Chińska giełda Huobi.com wspina się na szczyty popularności i według danych z bitcoinity stanowi aktualnie 69% całkowitego obrotu BTC na świecie. Pomimo powolnego stopnia adopcji oraz ostatnich wydarzeń, które rzucają cień na przyszłość kryptowaluty, CEO ANXBTC Ken Lo komentuje, iż zauważył olbrzymie zapotrzebowanie na rynku chińskim na tą nową walutę a przyszłość rysuje się w kolorowych barwach, ponieważ coraz więcej ludzi chce się o niej dowiedzieć i są coraz bardziej zdeterminowani do zainwestowania w nią.
Na ceremonii otwarcia sklepu, Lo powiedział, że nabywcy mogą po prostu wejść do sklepu, zapłacić gotówką i wysłać bitcoiny na swój cyfrowy portfel, niestety ze względów regulacji mających na celu uchronienie przed praniem brudnych pieniędzy, muszą udostępnić swój dowód osobisty oraz adres do kontaktu w przypadku wykrycia nieprawidłowości.
Zgodnie z danymi z Bitcoinity, dzienny obrót na ANXBTC wynosi około 1000 BTC.

Hong Kong nie jest administracyjnie powiązany z regulacjami obowiązującymi w Chinach i w przeciwieństwie do całego kraju lokalne władze jedynie ostrzegł na początku tego roku, iż będzą się bardzo dokładnie przyglądały rozwojowi wydarzeń w świecie kryptowalut aby mieć pewność, że nie wpłynie on na destabilizację lokalnego rynku.
Bank centralny Chin w grudniu wymusił aby przedsiębiorcy zaprzestali zapewniać usług i produkty powiązanych z BTC, lecz już teraz widać, że obostrzenia w dłuższej perspektywie nie są realne do utrzymania.
Podczas gdy wartość Bitcoina leci w dół w związku z upadkiem Mt. Gox’a miłośników z Chin ogarnęła gorączka kryptozłota.
Aktualnie po drastycznych spadkach wywołanych zamknięciem pierwszej najbardziej rozpoznawalnej giełdy, obrót BTC na Huobi.com wzrósł do 110,992 BTC w ciągu 24 godzin. Gdy spojrzymy na obrót tygodniowy jest to aż 1,38 miliona obrotu tylko na tej giełdzie!
„Wiele osób uważa, że bitcoin jest niedowartościowany, co powoduje szturm zakupów i jest jednym z powodów dla którego otworzyliśmy pierwszy sklep przyjmujący płatność w BTC” komentuje Hugh Madden, CTO ANXBTC.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

WolframAlpha już nie cytuje cen Bitcoinów z Mt. Gox

Moneta Bitcoin

Co ma wspólnego Bitcoin i Mikołaj Kopernik?