w

WolframAlpha już nie cytuje cen Bitcoinów z Mt. Gox

Wykres Bitcoin

W późniejszych miesiącach ostatniego roku do silnika obliczeniowego WolframAlpha dodano wsparcie dla Bitcoinów, skutecznie rozpoznające wirtualną walutę i pozwalające użytkownikom na znalezienie rzeczywistych cen Bitcoinów oraz robienie kalkulacji.

Ale od czasu gdy giełda Bitcoinowa, Mt. Gox, zaczęła mieć problemy z wypłatami, użytkownicy ze społeczności Bitcoinowej prosili strony i usługi używające danych z Mt. Gox, aby zaprzestały tego, uzasadniając to tym, że dane tej giełdy były nieakuratne i niereprezentatywne.

Wielu stron w odpowiedzi wyłączyło pobieranie danych z Mt. Gox, ale WolframAlpha dalej z nich korzystał. W zasadzie, jeśli odwiedzicie stronę i wpiszecie „bitcoin” (link dla leniwych), zobaczycie, że cena tam wynosi wciąż 135 dolarów — czyli tyle, ile wynosiła przed wyłączeniem handlu przez giełdę.

Dla porównania, obecna cena Bitcoina wynosi 567,43 dolarów, według Katalogu Cenowego Winklevoss, znanego lepiej jako Winkdex.

Na szcżęście, rzecznik WolframAlpha powiedział stronie newsBTC, że nowe źródła cen Bitcoinów pojawią się w silniku za parę dni.

Zmieniliśmy dostawcę naszych danych o Bitcoinach. Będzie to wdrożone w nowej wersji silnika, która pojawi się w ciągu paru dni. — powiedział rzecznik.

Obecne dane dostępne na WolframAlpha pozwalają użytkownikowi na zobaczenie kursu wymiany Bitcoina w stosunku do wielu walut, statystyk, a nawet narysować symbol Bitcoina (kto wiedział o tym?).

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

CoinTerra informuje o tysięcznym wysłanym TerraMinerze IV

Bitcoin Chiny

Mt. gox upada natomiast Chiny rozpoczynają gorączkę kryptozłota