w

MIT Bitcoin Expo i darmowe bitcoiny dla studentów

Bitcoin

Już za kilka godzin w najlepszej technicznej uczelni na świecie rozpocznie się MIT Bitcoin Expo. Organizatorzy Dan Elitz, założyciela MIT Bitcoin Club oraz Jereme Rubin zaprosili między innymi Developera Bitcoin protocol Gavina Andresena, założyciela i gospodarza World Bitcoin Network Jamesa D’Angelo i założyciela Armory Technologies Alan Reinera.

Jednak nie oni są najbardziej interesujący. Społeczność Bitcoina wraz z innymi darczyńcami podarowała The Bitcoin Project prawie pół miliona dolarów, który to najzwyczajniej ma zostać rozdany studentom uczelni. Około 4500 studentów dostanie Bitcoiny o równowartości 100 USD którymi można będzie dowolnie dysponować. Eksperyment ten ma na celu zaobserwowanie zachowań społeczności i popularyzacje tego środka płatności.

Celem dzisiejszego wydarzenia jest jak sam autor mówi poszerzenie wiedzy użytkowników, mimo iż jest zainteresowanie ta technologią to ludzie wciąż rozumieją tylko podstawy.

Chcemy zacząć edukować studentów i społeczność czym jest Bitcoin i dlaczego jest taki ekscytujący, oczywiście poza faktem że dostaną darmowe bitcoiny wartości 100 dolarów. Chcemy też ich wyposażyć w wiedze i narzędzia umożliwiające im prace nad projektami wykorzystującymi Bitcoina. Dlatego mamy dziś kilku starszych programistów z Armor Technologies i BitPay prowadzących zajęcia z pisania skryptów i bibliotek dla Bitcoina.

Nie jest to pierwsze przedsięwzięcie studentów, wcześniej Jeremy zdobył szereg wyróżnień i wygrał prestiżowy konkurs Node Knockout MIT, dzięki swojej stronie internetowej na której użytkownicy zamiast oglądać reklamy generowali przychód kopiąc.

Dla zainteresowanych będzie dostępny streaming z tego wydarzenia już dziś od godziny 18 czasu polskiego.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Kanadyjski Bank Centralny niewzruszony Bitcoinem

Wykres Bitcoin

Chińska giełda FXBTC zostanie zamknięta z dniem 10 maja