w

LOLLOL OMGOMG SuperSuper WTFWTF ZłośćZłość PłaczPłacz

Chińska giełda FXBTC zostanie zamknięta z dniem 10 maja

Wykres Bitcoin

FXBTC ogłosiła na swojej stronie, że z dniem 10 maja przestanie świadczyć usługi i prosi wszystkich o wypłacenie swoich funduszy do tego czasu. Przeprasza tez ale standardowe wypłaty fiat do Chińskich banków będą niemożliwe z powodu wcześniejszej blokady.

Jak sami mówią jest to spowodowane „bezprecedensowymi naciskami” ze strony People Bank of China, który od dłuższego czasu zaostrza swoją politykę wobec bitcoina. Zespół prowadzący giełdą zdecydował się po długoterminowych stratach, spowodowanych nowa polityką, na zamknięcie strony. Jako że nie ma żadnych perspektyw na dalsze funkcjonowanie.

Strona jest online już od ponad roku, i cały czas dostarczamy jej wsparcie, rozwiązując wszelkie problemy; jednak, niezależnie jak ciężko pracujemy jesteśmy w zasadzie bezsilni wobec blokady PBOC

Chiński rząd stara się odizolować swój system finansowy od spekulacyjnych kryptowalut. Mimo braku jakiegokolwiek oficjalnego banu Bitcoina najpierw zostały zamknięte konta obsługujące giełdy. Spowodowało to, że większość tamtejszych kantorów zaczęła używać kart podarunkowych do wypłacania środków, jednak i to rozwiązanie nie podoba się ustawodawcy. FXBTC jest pierwszą ofiarą nowej polityki państwa środka, reszta placówek stara się obejść przepisy stawiając bankomaty BTC, przenosząc strony na zagraniczne serwery czy korzystając z alternatywnych procesorów płatniczych.

Jest to kontynuacja cały czas niepewnych wydarzeń u drugiego co do wielkości uczestnika rynku, podsycana przez plotki spekulacje. Po wcześniejszym gwałtownym spadku wolumenu rynek reaguje spokojniej na wszelkie nowe informacje.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin

MIT Bitcoin Expo i darmowe bitcoiny dla studentów

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w sieci – Złap mnie jeśli potrafisz