w

CEO eBay: Integracja PayPala z bitcoinem jest nieunikniona

Bitcoin

John Donahoe, CEO portalu aukcyjnego eBay i zależnego od niej serwisu płatniczego PayPal, po raz kolejny mocno dał do zrozumienia, że integracja ich systemu płatności z Bitcoinem jest nieunikniona.

Jego nowe oświadczenie mówi, że Bitcoin nie jest już tylko „na radarze” jak wcześniej sugerował. Podtrzymał też deklaracje z maja na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, o poważnych rozważaniach nad wprowadzeniem takiej funkcjonalności.

W nowym wywiadzie dla CNBC, Donahoe powiedział, że spodziewa się, iż Bitcoin odegra poważną rolę w przyszłych planach spółki.

„Myślę, że nie ma wątpliwości, iż cyfrowe waluty odegrają ważną rolę i koniecznym jest, by iść do przodu. Jako PayPal będziemy musieli zintegrować kryptowaluty z naszym portfelem”

Choć nie ma jeszcze żadnego terminarza wprowadzenia nowego środka płatności, to sam prezes jest entuzjastą Bitcoina i zainwestował w niego prywatne środki. Jest to duża szansa dla małych kupców, którzy nie maja praktycznej alternatywy. W ciągu ostatnich tygodni widać wyraźne ocieplenie w stosunku do Bitcoina, wcześniej PayPal wykazywał się pasywnie negatywnym stosunkiem do swojego konkurenta.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoiny

Peter Thiel przyznał Ethereum 100 tys USD

Płatności Bitcoin

Malezyjski gigant e-commerce akceptuje Bitcoiny