w

LOLLOL OMGOMG SuperSuper WTFWTF ZłośćZłość PłaczPłacz

Konkurs MIT Bitcoin App, do wygrania 15 000 USD

Bitcoin Laptop

The MIT Bitcoin Project ogłosił wakacyjny konkurs na innowacyjne aplikacje związane z kryptowalutami. Zwycięzcy poszczególnych kategorii dostaną nagrody pieniężne o łącznej wartości 15 tys dolarów.

Na tej uczelni obecnie jest także przeprowadzona inna akcja MIT BitComp, zgodnie z którą każdy ze studentów dostanie Bitcoiny warte 100 USD. Akcja ma z założenia pobudzić społeczność akademicką i zwiększyć zainteresowanie nowym środkiem płatniczym. Jak wyjaśniają organizatorzy:

„Wspieramy interesujące projekty, otworzyliśmy MIT BitComp żeby inspirować i motywować studentów MIT do tworzenia nowych około bitcoinowcyh aplikacji.”

Pierwsza runda ma się skończyć 22 czerwca, kiedy to twórcy opisów najlepszych trzech aplikacji dostaną po 250 USD. Jak mówi organizator Jeremy Rubin, jest to część większego projektu MIT Bitcoin Project i fundusze będą pochodzić z jego zasobu. Wszelkie nagrody będą wypłacane w dolarach amerykańskich.

Wymaganiami przystąpienia do konkursu jest status studenta lub absolwenta MIT i brak finansowania zewnętrznego. Można przystępować pojedynczo, jak i w zespołach, wpisowe nie jest wymagane.

Druga runda przewidziana na 27 lipca będzie dotyczyła już prezentacji i demonstracyjnego video walczących o nagrodę 750 USD, gdzie zespół sędziów składający się z przedsiębiorców i członków społeczności oceni prace.

W ostatniej trzeciej części nagrody zostaną rozdane za przedstawienie demo działającej aplikacje w terminie do 24 sierpnia. Do wygrania będzie 1500 dolarów dla pięciu najlepiej ocenionych projektów, oraz 5000 USD dla zwycięzcy.

W finale aplikacje będą oceniane w pięciu kategoriach:

The Awesome Award – zdobędzie ją aplikacja, która jest najbardziej twórcza lub najśmieszniejsza

The Engineering Award – zdobędzie aplikacja, która będzie najlepiej prezentować zdolności Bitcoina

The Evangelism Award – zdobędzie aplikacja, która najlepiej przedstawi Bitcona dla nowych użytkowników

The Improving MIT Award – Za aplikację, która najbardziej ułatwi życie studentom MIT

The Next Billion Award – dla zespołu, który skoncentruje się na rozwoju adaptacji Bitcoina.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Farma Bitcoin

Firma KnCMiner znowu zmienia specyfikacje swojej koparki SCRYPT

Ekosystem Bitcoin

Dyrektor generalny eBay: PayPal będzie musiał współpracować z kryptowalutami