w

Dyrektor generalny eBay: PayPal będzie musiał współpracować z kryptowalutami

Ekosystem Bitcoin

CEO eBay’a John Donahoe, jest znany z wypowiedzi na temat cyfrowej waluty. W przeszłości wypowiadał się odnośnie integracji kryptowaluty z PayPal’em i robi to ponownie.

PayPal oczywiście, jest zależny od eBay’a i pozostaje na szczycie firm zarządzających płatnościami przez Internet.

Udzielając wywiadu dla CNBC, Donahoe powiedział:

Myślę, że nie ma wątpliwości co do ważnej roli, jaką odegra w przyszłości kryptowaluta, a w PayPal’u, będziemy musieli zintegrować cyfrowe waluty w nasz portfel.

Jest to rzeczywiście ciekawa uwaga. W obecnej chwili głupio byłoby nie myśleć, że PayPal nie pracuje nad wprowadzeniem cyfrowych walut w ich produkcie.

Pokazuje to, że cyfrowe waluty – mianowicie Bitcoin – stają się zbyt wielkie i nie mogą być ignorowane przez duże firmy, takie jak eBay i PayPal. Może to służyć także jako „kopniak na rozpęd”, którego bitcoin potrzebuje do masowego przyjęcia.

Jednak użytkowanie bitcoina przez początkującego, jest dalej trudnym i skomplikowanym procesem. Skoro PayPal zrewolucjonizował transakcje online, może uda im się to również z cyfrowymi walutami.

Ale jest też grupa ludzi, którzy sugerują, że integracja bitcoina w PayPal może oznaczać zagładę.

Po tym wszystkim, cały sensem bitcoina jest pozostanie zdecentralizowaną walutą. Jeśli PayPal przyjmie kryptowaluty, równie dobrze mógłby posiadać te same moce, co w dniu dzisiejszym – zamrażanie funduszy, obciążenia zwrotne i tym podobne.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Konkurs MIT Bitcoin App, do wygrania 15 000 USD

Bitcoiny

Peter Thiel przyznał Ethereum 100 tys USD