w

Jimmy Wales przedyskutuje honorowanie Bitcoin z członkami zarządu Wikipedii

Bitcoin Laptop

Jimmy Wales, współzałożyciel Wikipedii, planuje wraz z członkami zarządu Wikimedia Foundation omówić możliwość honorowania Bitcoin przez najbardziej popularną encyklopedię internetową.

Wales niedawno rozpoczął eksperymentowanie z cyfrową walutą Bitcoin, zakładając portfel w ramach serwisu Coinbase oraz publikując przyporządkowany mu adres na Twitterze.

Blockchain pokazuje, że od czwartku (06 marca) na adres jego portfela wpłynęło około 5 BTC, co przy obecnym kursie jest warte około 13510.25 PLN.

Wales powiedział, że „oczywiście” wszystkie otrzymane środki w bitmonetach przekaże Wikipedii.

We wpisie na serwisie społecznościowym Reddit, przedsiębiorca zaznaczył:

Obserwowałem Bitcoin przez długi czas … Mam zamiar ponownie rozpocząć rozmowy z zarządem dyrektorów Fundacji Wikimedia na naszym następnym spotkaniu na temat tego, czy Wikimedia powinna rozpocząć honorowanie darowizn w bitcoin.”

Wyjaśnił, że jednym z powodów dla których Wikimedia do tej pory nie dodała Bitcoin jako jednej z form finansowania jest to, iż honorowanie bimonet wiąże się z „wieloma implikacjami”.

„Wiemy, na przykład, co wielu zapewne będzie wydawało się sprzeczne z intuicją, że im więcej opcji płatności oferujemy, tym mniej darowizn otrzymujemy”, dodał.

Wales sugeruje, że Wikipedia może po prostu założyć konto na Coinbase i opublikować swój adres portfela na platformach społecznościowych, bez konieczności jego integracji z ramkami służącymi do przekazywania darowizn dla Wikipedii.

„Społeczność BTC jest dość zwarta i hojna, więc tego typu rozwiązanie pewnie zadziałało by całkiem dobrze”, stwierdził.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Arthur Nakamoto, brat Satoshiego Nakamoto, wypowiada się publicznie

Bezpieczeństwo

Hakerzy ujawniają pozyskane dane w wyniku ataku na Mt. Gox