w

GHash.IO otwarte na propozycje

Koparki Bitcoin

GHash.IO w odpowiedzi na protest społeczności przeciwko dominacji puli w kopaniu bitcoinów, wydało oświadczenie:

Szybki wzrost puli kopania GHash.IO zaobserwowany przez ostatnie miesiące, napędzany był przez naszą determinację do oferowania innowacyjnych rozwiązań w ekosystemie Bitcoina, wraz ze znaczącym wkładem w zasoby firmy. Nasza inwestycja, uczestnictwo i wysoko zmotywowana załoga deklaruje, że naszym zamiarem jest pomoc w ochronie i rozwijaniu szerokiej akceptacji Bitcoina i nie mamy zamiaru działać na jego niekorzyść. Nigdy nie braliśmy i nie mamy zamiaru brać udziału w ataku 51% lub podwójnym wydawaniu Bitcoina. Mimo to, jesteśmy przeciwko tymczasowym rozwiązaniom, które mogłyby odeprzeć zagrożenie 51%.

Jak w każdym rynku, konkurencja i innowacja napędza wzrost i sprawdza się to szczególnie w powstającym i destrukcyjnym środowisko Bitcoin. W odnoszących sukcesy i innowacyjnych firmach nie można spodziewać się ograniczenia ich wzrostu lub konkurencyjności, gdy spółka odnosi sukcesy. Jednak jest to sytuacja, w której potrafimy się odnaleźć, kiedy stoimy przed wizją społeczności o ataku 51% na Bitcoina. Proszenie użytkowników o zaprzestanie korzystania z naszych usług lub o używanie konkurencyjnych rozwiązań, nie prowadzi do wspiercia innowacji. Wprowadzenie opłat za pule, zaprzecza naszym pierwotnym założeniom, które powstały przy starcie GHash.IO. Nie rozwiązuje to również głównego problemu, a jedynie odracza go o kilka tygodni lub miesięcy, kiedy to kolejna pula (takża nasza) może rozrosnąć się do 51%.

W pełni rozumiemy obawy i możliwe zagrożenie stworzone przez złośliwą jednostkę, która przejmie wystarczającą moc obliczeniową, by wykorzystać atak 51%, ale jesteśmy pewni i zgadzamy się z punktem widzenia Bitcoin Foundation, że taki atak byłby oczywisty i łatwy do powstrzymania. Przejrzysta natura blockchaina dostarcza bezprecedensowy wgląd dla wszystkich użytkowników, którzy mogą zgłosić takie zachowanie.

Zdajemy sobie również sprawę, że długoterminowe rozwiązanie musi zostać odnalezione i obecna sytuacja, w której się znajdujemy (zasadniczo jesteśmy karani za nasz sukces) jest szkodliwa nie tylko dla nas, ale i dla całego rozwoju i akceptacji Bitcoina, co jest głównym założeniem całej społeczności.

Żeby osiągnąć ten cel, jesteśmy w trakcie organizacji zebrania dla najważniejszych operatorów pul kopania i członków Bitcoin Foundation, by wspólnie omówić i wynegocjować możliwe drogi, by decentralizowane kopanie pozostało w przemyśle. Naszym celem jest szybkie działanie i mamy zamiar przedstawić rozwiązanie na zbliżającej się konferencji CoinSummit w Londynie.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Nieznany hacker wykopał 500 milionów Dogecoin’ów używając złośliwego oprogramowania

Moneta Bitcoin

Wyciekła lista uczestników aukcji zarekwirowanych Bitcoinów