w

LOLLOL OMGOMG SuperSuper WTFWTF ZłośćZłość PłaczPłacz

Peter Thiel przyznał Ethereum 100 tys USD

Bitcoiny

Współtwórca PayPala, jeden z pierwszych inwestorów Facebooka i uznany Venture Capitalyst, Peter Thiel zadotował projekt kwotą stu tysięcy dolarów. Ma ona pozwolić Vitalikowi Buteriniemu oraz jego 19 osobowemu zespołowi na funkcjonowanie przez najbliższe 2 lata.

Peter Thiel podkreślił, że potrzebny jest program wyrażający optymizm odnośnie nowych projektów- zwracając uwagę na to, że dzisiejszy innowatorzy, jak nigdy przedtem, napotykają problemy we współczesnej gospodarce:

„Mamy nadzieje, że w 2014 będziemy inspirować ludzi w każdym wieku tak jak oni demonstrują swoją ciekawość, pomysły i determinacje, co jest ważniejsze niż zyski z nowych wynalazków.”

Zadotowany został bezpośrednio 20-letni Vitalik Buterin- twórca i pomysłodawca Ethereum, stały bywalec konferencji, zaangażowany w takie projekty jak Dark Wallet, Bitcoin Magazine czy KryptoKit. Jako jeden z prelegentów Texas Bitcoin Conference, Global Bitcoin Summit w Pekinie i North America Bitcoin Conference, jest dziś osobą dobrze rozpoznawalną w branży.

Ostatnimi czasy jednak najwięcej uwagi skupia na czymś, co może stać się Bitcoinem 2.0. Tytułowy Ethereum jest stylizowany na zdecentralizowanej sieci Bitcoina, jednak ze znacznie szerszą możliwością wykorzystania łańcucha bloków i całej sieci „kopaczy”- między innymi do zawierania kontraktów, zdecentralizowanych aplikacji czy całych serwisów.

Pomysł ten może kompletnie zrewolucjoalizować światowy internet i sposób komunikacji pozwalając na implementację niemożliwych dziś rozwiązań i pozbyć się wszechobecnych reklam na rzecz dzielenia się zasobami.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Ekosystem Bitcoin

Dyrektor generalny eBay: PayPal będzie musiał współpracować z kryptowalutami

Bitcoin

CEO eBay: Integracja PayPala z bitcoinem jest nieunikniona