w

Czy witryny kantorów kryptowalut kradną?

Moneta Bitcoin

Czy witryny kantorów kryptowalut kradną, czy są po prostu źle zbudowane?
Trzymaj się z dala od Bter.com?
Jak donosi portal cryptocoinsnews.com – dostają ostatnio wiele opinii od użytkowników kantoru wymiany kryptowalut o nazwie bter.com. Pisali oni o utracie swoich oszczędności zgromadzonych na koncie tego serwisu. Po przejrzeniu przez cryptocoinsnews.com tej sprawy stało się jasne, że Bter ma duży problem z dostarczaniem swoich usług lub, co gorsza, wprost okrada swoich użytkowników.
Wysłali wczoraj emaila na [email protected] dając im 24 godziny na przedstawienie swojego stanowiska w sprawie przedstawionych zarzutów, jednak ciągle nie dostaliśmy od nich odpowiedzi. Użytkownicy Bter.com także narzekają na brak zainteresowania ich sprawami ze strony obsługi technicznej.
Chcąc pomóc społeczeństwu bitcoin zdecydowali się uruchomić serwis „Banned bitcoin services”, na którym będą udostępniać aktualną listę serwisów bitcoin, które mają w wątpliwym poważaniu swoich użytkowników lub są na tyle źle zbudowane i zarządzane, że tracą ich oszczędności. Dodali już do listy serwis Bter.com oraz Cryptsy.com. Jeżeli znasz jakieś inne serwisy, co do których możesz udowodnić, że tracisz swoją kryptowalutę, wyślij ich adresy na [email protected] a oni się im przyjrzą.
Poniżej znajduje się kilka skarg, które Cryptocoinnews otrzymało od użytkowników Bter:

Nie pozwalają mi wypłacić swoich oszczędności dopóki nie zapłacę 4400WDC, które według nich posiadam. Jeżeli tego by było mało, to 0.6BTC zniknęło z mojego konta (miałem ujemną wartość portfela). Zacząłem o tym mówić i w końcu spotkałem kogoś z podobną historią o posiadaniu niesłusznie naliczonego długu. Wygląda na to, że ludzie zarządzający tym portalem są albo niesamowicie niekompetentni lub po prostu okradają swoich użytkowników. Od miesiąca próbuję wyjaśnić tę sprawę i od pewnego czasu nie dostaję już żadnych odpowiedzi. Mam nadzieję, że zadziałacie w moim imieniu pisząc ostrzegający artykuł na temat tego serwisu.

Inny email:

Witam! Wysłałem 5.28753167 LTC z Bter na moje konto w BTC-e, jednak LTC na koncie docelowym się nie pojawiły. Minęło już 10 godzin od rozpoczęcia transakcji i mam już 325 potwierdzeń. To jest już drugi email wysłany do was a wy ciągle nie odpowiadacie. Jeżeli nie zadziałacie i nie uda wam się rozwiązać problemu, ostrzegam, że opiszę tę sprawę na forach i blogach.

Z wątku Bitcointalka:

Mineło 36 godzin od wysłania pieniędzy. Nic się nie pokazało na koncie pomimo tego, że blockchain pokazał się od razu. Brak odpowiedzi od supportu. Podobna rzecz stała się wielu innym. Co ciekawe, nowi użytkownicy nie mają problemów z wpłatami i wypłatami. Najprawdopodobniej ma to na celu zachęcenie ich do większych wpłat.

Proszę unikaj Bter.com. Straciłem tam tylko 500$, które wysłałem by przetestować stronę, jednak inni mogli stracić o wiele więcej.
Jeżeli Bter.com rozwiąże swoje problemy i odda użytkownikom to czego żądają, Cryptocoinnews sprawdzi znów tę stronę, a my na łamach Infocoina o tym poinformujemy. Póki co, obchodźcie tę witrynę szerokim łukiem.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Koparki Bitcoin

Zwiększa się poziom trudności w górnictwie Litecoinów

Bitcoin Laptop

Wiodąca na rynku zabezpieczeń firma Malwarebytes zaczyna akceptować Bitcoiny