w

Wiodąca na rynku zabezpieczeń firma Malwarebytes zaczyna akceptować Bitcoiny

Bitcoin Laptop

Malwarebytes, wiodący dostawca programów zabezpieczających przed złośliwym oprogramowaniem, ogłosił decyzję o akceptowaniu płatności Bitcoinami.

Firma jest zafascynowana Bitcoinami od początku ich pojawienia się i dokładnie śledziła rozwój tej waluty.

— Jako liderzy w bezpieczeństwie, jesteśmy podekscytowani tym, że możemy akceptować kryptowalutę, która daje pewien poziom bezpieczeństwa naszym klientom zainteresowanym tą tematyką. — powiedział Marcin Kleczyński, dyrektor generalny Malwarebytes.

Ochrona prywatności klientów to część naszej pracy, a akceptowanie płatności w Bitcoinach to logiczny skutek tego etosu. Myślimy, że historia stojąca za nimi jest ekscytująca i podchodzimy entuzjastycznie do pomagania Bitcoinowej społeczności. Malwarebytes to firma wychodząca przed szereg, więc to jest po prostu naturalne.”
Malwarebytes przez lata zawsze było zwolennikiem prawa do prywatności w Internecie i w swoich programach dostarcza także opcję wykrywania oprogramowania szpiegowskiego.

Wydaje się, że to podejście wyszło im na dobre, gdyż są jednym z najbardziej popularnych producentów zabezpieczeń przeciwko złośliwemu oprogramowaniu na rynku. Dlatego też ich decyzja o akceptowaniu płatności Bitcoinami może być odczytana jako dodatek do ich rygorystycznego podejścia do prywatności.
Jak to wygląda w praktyce

Malwarebytes połączyło swoje siły z Coinbase, aby obsługiwać transakcje za usługę, która już jest dostępna na stronie Malwarebytes.

Jednak, na chwilę obecną, oferta jest ograniczona do programu Malwarebytes Anti-Malware Pro suite (cena wynosi 24.95 dolarów w przeliczeniu z BTC). W przyszłości obok produktów, które będą mogły być zakupione z kryptowalutą, będzie wyświetlone logo Bitcoin.

Chociaż prywatność i Bitcoiny chodzą ze sobą parami, to samo można powiedzieć o złośliwym oprogramowaniu, do pewnego stopnia. Wielu twórców tego typu programów też “używa” Bitcoinów.

Stosunkowa anonimowość waluty pozwala im na łatwe dokonanie wypłaty, zanim ktokolwiek zdąży ich złapać, w celu przekazania funduszy albo zapłacenia innym producentom złośliwych rzeczy za różne usługi wykonywane w ciemniejszych zakątkach Internetu.

Fałszywe oprogramowanie do kopania Bitcoinów

Niektórzy z twórców złośliwego oprogramowania opracowali nawet programy do kopania Bitcoinów, oparte na gigantycznych sieciach robotów, które mają kopać monety, ale do tej pory te próby nie zakończyły się sukcesem.

Ostatnio w Yahoo miało miejsce naruszenie bezpieczeństwa, które mogło dać dostęp aż do 2 milionów europejskich komputerów ze złośliwym oprogramowaniem do kopania na dyskach. Jednakże, w rzeczywistości liczba zainfekowanych komputerów wygląda na dużo niższą.

Podobnie w późnych miesiącach 2013 roku, Microsoft poświęcił trochę czasu na usuwanie sieci robotów Sefnit, która dostawała się do mało odpornych na ataki wersji przeglądarki Tor.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Czy witryny kantorów kryptowalut kradną?

Bitcoin Laptop

42Coin: Tylko 42 Monety – Czy osiągnie sukces Bitcoina?