w

Zwiększa się poziom trudności w górnictwie Litecoinów

Koparki Bitcoin

Wydobycie Bitcoina na standardowym GPU jest już przeszłością. Mówiąc wprost: to już nie jest ekonomicznie uzasadnione, biorąc pod uwagę zużycie energii kart graficznych i ich stosunkowo wysoka cena. ASIC jest nie do myślenia, jeśli chodzi o Bitcoin jednak litecoin jest inna historia… W przeciwieństwie do swojego odpowiednika, Litecoin może być nadal eksploatowane przy użyciu sprzętu, a mianowicie za pomocą kart graficznych AMD Radeon. Nie istnieje jeszcze żadna alternatywa dl produktów ASIC do Scryptów, algorytmów litecoin, a to się nie zmieni w ciągu co najmniej kilku najbliższych miesięcy.

Mówi się, że są systemy opracowywane przez Alpha Technologies, ale minie kilka miesięcy, zanim trafi na rynek. W każdym razie, Radeony są obecnie narzędziem pracy dla górników litecoin i kilka stron technicznych poinformowało, że właśnie owi górnicy powodują niedobór kart graficznych Radeon na rynku.

Wydobycie Litecoinów dynamicznie się rozwija. W ciągu ostatniego miesiąca 2013 r było tak, że obrót litecoinów podwoił się wraz z trudnością jego wydobycia. We wrześniu i październiku 2013 r wykres był praktycznie płaski , jednak stawka wynosiła na koniec roku około 90GH / s, w porównaniu z około 20GH / s w czerwcu 2013.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Domena BitcoinWallet.com warta 250 tys. dolarów

Moneta Bitcoin

Czy witryny kantorów kryptowalut kradną?