w

Amagi Metals przestanie akceptować płatności w dolarach

Bitcoiny

Strona zajmująca się sprzedażą metali szlachetnych i monet, Amagi Metals, ogłosiła że wraz z końcem 2016 przestanie akceptować płatności w amerykańskich dolarach. Założyciele twierdzą, że „stracili zaufanie” do najpopularniejszej waluty fiat. Podczas gdy większość firm zaczyna przyjmować płatności w bitcoinach lub przyjmowały tylko bitcoiny od samego początku, Amagi jest jedną z pierwszych decydujących się na wstrzymanie płatności w walucie fiat. W oficjalnym oświadczeniu napisali:

Odkąd dolar został odłączony od złota w roku 1971, stracił 97% swojej wartości w stosunku do żółtego kruszcu i 83% krajowej siły nabywczej, a trend ten wydaje się kontynuować. Inwestorzy i zagraniczne rządy tracą zaufanie do dolara… tak jak Amagi Metals. Więc zaplanowaliśmy, że wraz z końcem 2016 nie będziemy więcej akceptować amerykańskiego dolara lub innych walut fiat. Zamiast tego, planujemy handlować jedynie przy pomocy kryptowalut takich jak bitcoin.

Co ciekawsze, klienci zamierzający dalej korzystać z waluty fiat, będą musieli wymienić pieniądze na kryptowaluty, co umożliwi im giełda na oficjalnej stronie sklepu.

Amagi Metals i jej przygoda z bitcoinem

Amagi Metals jest firmą wywodzącą się z Denver, Kolorado. Została założona w 2009 roku i jest jednym z pionierów na kryptowalutowym rynku. Zaczęła przyjmować bitcoiny w listopadzie 2012, kiedy cyfrowe waluty zaczęły przyciągać uwagę opinii publicznej.

W chwili obecnej firma otrzymuje 40% płatności w bitcoinach, a do marca tego roku cała sprzedaż w kryptowalutach wyniosła 10,4 mln dolarów. Wraz z akceptacją BTC, zaczęli przyjmować również litecoiny i dogecoiny, ale w lipcu całkowicie zrezygnowali z dogecoinów.

Nie wszystko jednak szło po ich myśli. Za przyjmowanie bitcoinów 3 banki (Bank of the West, BBVA Compass i Colorado’s First Bank) zdecydowały się zamknąć ich konta. Oczywiście nie zrujnowało to ich planów. W chwili obecnej, żeby firma nigdy nie musiała zawiesić działalności, zawsze utrzymuje współpracę z co najmniej 2 bankami.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Ekosystem Bitcoin

Overstock będzie dostępny dla klientów poza USA

Moneta Bitcoin

Tajlandia nie obawia się regulacji bitcoina