w

Edward Snowden: Zcash to “najciekawsza alternatywa dla Bitcoina”

fot. Wikimedia Commons

Znany demaskator i aktywista Edward Snowden opowiedział się za zorientowaną na prywatność kryptowalutą Zcash, nazywając ją “najatrakcyjniejszą alternatywą” dla Bitcoin ().

Pisząc w odpowiedzi na tweeta opublikowanego przez technologa Mason Borda, który brzmi: “Zcash jest jedynym altcoinem (o którym wiem) zaprojektowanym i zbudowanym przez profesjonalnych akademickich kryptografów.”, Snowden napisał, “Zgadzam się”.

Rozwijając swoją myśl, pisał:

“Technologiczne aspekty odnoszące się do kwestii prywatności zcash sprawiają, że ​​jest to najatrakcyjniejsza alternatywa dla Bitcoin. Bitcoin jest świetny, ale “jeśli gwarantuje prywatności, nie jest bezpieczny.”

Snowden jest bez wątpienia wybitnym obrońcą prywatności, a najbardziej znany jest z powodu ogromnego przecieku tajnych dokumentów z NSA w 2013 roku, do którego przyczynił się osobiście. Zapytany o swoje przemyślenia na temat monero, konkurującej kryptowaluty również dbającej o prywatność użytkowników, Snowden odpowiedział, że to “amatorska kryptowaluta” i wskazała na problematyczne kwestie identyfikowalności jej technologii.

Snowden powiedział, że błędy w projektowaniu monero mogą stanowić zagrożenie dla potencjalnych informatorów wskazując, że: “Błędy się zdarzają i mają ogromne konsekwencje dla takich ludzi jak ja”.

Oświadczenia te rozpaliły dyskusje wśród zwolenników obu kryptowalut i zaogniły rywalizację pomiędzy konkurującymi walutami. W wyniku istnej burzy jaka rozpętała się na łamach Twittera, twórca Monero, Richard Spagni zdecydowanie bronił technologii na jakiej opiera się jego kryptowaluta, a twórca Litecoin (), Charlie Lee stwierdził: “Posiadam Monero, a nie Zcash.”

Zcash () i Monero () koncentrują się na zapewnieniu prywatności swoim użytkownikom ale, aby to osiągnąć używają różnych narzędzi, które – jak mogłoby się wydawać – osiągają ten sam wynik końcowy.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Globalna burza wokół koncepcji ICO

Rosja: Tinkoff Bank jest “prawie gotowy” na premierę “kryptowaluty” TinCoin