w

Nowa kryptowaluta Auroracoin dla każdego mieszkańca w Islandii

Blockchain

Zespół islandzkich entuzjastów kryptowalut szykuje się do rozpoczęcia tworzenia waluty zaprojektowanej specjalnie dla populacji Islandii.

Auroracoin jest walutą cyfrową oparta na litecoinie, 50% jest wstępnie wydobyte. To robi się ciekawe: wydobywa się monety które będą dystrybuowane do całej ludności Islandii, począwszy od dnia 25 marca br. Każdy z 330.000 obywateli kraju otrzyma 31,8 auroracoins.

Dlaczego Islandia?

Sektor bankowy w Islandii nie ma dobrych wyników, a to wydaje się być czynnikiem napędowym Auroracoin. Zespół cytuje wykorzystanie rządu ścisłych kontroli kapitału po upadku lokalnego sektora bankowego w 2008 roku.

Kontrole te są nadal w mocy, a zespół auroracoin kwestionuje pogląd, że są one dobre dla gospodarki, lub ludzi z Islandii do tej kwestii, stwierdzając:

„Kontrole te miały być” tymczasowe „, ale te działania rządu, pozostają wykonywane do dziś. Oznacza to, że mieszkańcy Islandii zmuszani są do rozliczeń wszystkich walutowych transakcji w ciągu ostatnich pięciu lat z Bankiem Centralnym Islandii. „

„Oznacza to, że ludzie nie są całkowicie wolni do prowadzenia handlu międzynarodowego i nie są wolni do inwestowania w przedsiębiorstwach zagranicznych. Taka władza władza Islandii stworzyła niepewność i ryzyko we wszystkich aspektach handlu. „

Oświadczenie deweloperów kontynuuje: „To miało wyniszczający wpływ na inwestycje zagraniczne z naszej strony, jak również inwestycje dokonywane przez cudzoziemców w przedsiębiorstwa islandzkie, ze względu na ryzyko braku możliwości przekształcenia swoje inwestycje z powrotem na dolary lub euro.”

Waluty cyfrowe są jednym ze sposobów na obejście ograniczeń. Teoretycznie mogłyby umożliwić konsumentom i inwestorom korzystanie z tych pieniędzy w dowolny sposób bez nadzoru rządowego.

Deweloperzy Auroracoin podkreślić również fakt, że korona islandzka stracił 99,5% swojej wartości od 1960 roku w stosunku do dolara amerykańskiego.

Wyjście z długów

Kłopotem islandzkiego systemu finansowego nie jest to, że jest w jakiś sposób inny niż systemy finansowe  w innych krajach zachodnich, ale to był stosunkowo małe, aby się utrzymać.

Gdy pękła bańka, stosunkowo mała gospodarka Islandii nie potrafiła sobie z nia poradzić, a kraj wciąż podrążał się w kłopoty. To wyjaśnia dewaluację korony, jak rząd może obsługiwać swój dług, jeśli tylko zachowuje zwiększenie podaży pieniądza, w wyniku wysokiej inflacji.

Auroracoin ma być dystrybuowane do całej ludności przez „zrzutu”, które powinny dotrzeć do każdego obywatela. To, co odróżnia ją od innych altcoins – będzie miał dużą bazę użytkowników „na pokładzie”, pod warunkiem że ludzie wykażą zainteresowanie. Jest to po części możliwe dzięki obszernej bazie danych ID Islandii.

Jest to interesująca koncepcja, ale może mieć pewne problemy z wprowadzeniem.

Po pierwsze i najważniejsze, że nie będzie łatwo dotrzeć do wszystkich mieszkańców i ich „wprowadzić”. Po drugie jeśli plan zostanie już wprowqadzony w zycie, rząd może zdecydować się zaangażować w to. Mimo wszystko uważamy to za ciekawy eksperyment.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

42Coin: Tylko 42 Monety – Czy osiągnie sukces Bitcoina?

Bitcoin Laptop

Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Vertcoin… Jak kupić krypto-waluty?