w

Baidu, chiński konkurent Google, przyjmuje bitcoin

Bitcoin Chiny
Chińska wyszukiwarka internetowa Baidu ogłosiła, że od teraz będzie teraz akceptować cyfrową walutę Bitcoin jako formę zapłaty za część oferowanych usług zapewniających bezpieczeństwo jej klientów.W Stanach Zjednoczonych, Baidu jest na 130 miejscu jeśli chodzi o popularność witryny. Jednak w rodzimych Chinach pod tym samym względem zajmuje pierwszą lokatę. Dodatkowo biorąc pod uwagę fakt, że Chiny liczą 1,3 mld mieszkańców, sumarycznie wyszukiwarka zajmuje ​​piąta pozycję, jako jedna z najbardziej popularnych witryn www na świecie, co potwierdza ranking Alexa. Baidu jest często określana jako „Chińskie Google” jako, że oferuje podobne funkcjonalności do jej największego konkurenta – Google. Poza przeszukiwaniem sieci wyszukiwarka oferuje wiele usług dodatkowych, które są darmowe lub dodatkowo płatne. Wartość akcji na giełdzie NASDAQ w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wzrosła niemal dwukrotnie.
W tym momencie Baidu przyjmuje bitcoin jako formę zapłaty wyłącznie za usługę Jiasule, poprawiającą bezpieczeństwo jej użytkowników za pomocą takich produktów jak firewall. Jiasule pomaga również swoim klientom w radzeniu sobie z rozproszonymi atakami typu DDoS. W Stanach zjednoczonych podobne usługi świadczą firmy takie jak CloudFlare, które pomagają wielu serwisom internetowym ze wzmożonym ruchem, niezależnie od tego czy pochodzi on ze źródeł pożądanych czy też niechcianych. Dlatego należy sprecyzować, aby było jasne, że implementacja bitcoin jako formy zapłaty nie obowiązuje w całej firmie.
Jest to dobra wiadomość dla giełdy wymiany walut Mt. Gox, której witryna w tym roku była nękana przez ataki typu Distributed Denial of Service. Dzięki ruchowi Baidu MtGox od teraz może zapłacić za ochronę przed DDoS w bitcoin.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Bitcoin-Central wznawia działalność po sześciomiesięcznej przerwie

Ekosystem Bitcoin

Franczyzobiorcy Subway zaczynają przyjmować bitcoin