w

Franczyzobiorcy Subway zaczynają przyjmować bitcoin

Ekosystem Bitcoin

Lista rzeczy za które można zapłacić bitcoin niedawno powiększyła się o asortyment dostępny w restauracjach Subway. Jako pierwsi za kanapki mogli zapłacić klienci z Moskwy, gdyż to właśnie w Moskwie na początku listopada jeden z franczyzobiorców sieci Subway rozpoczął przyjmować bitcoin jako formę zapłaty za oferowane produkty spożywcze. Co więcej, restauracja w przypadku płatności bitcoin oferuje zniżkę w wysokości 10%.

Sklep jest prawdopodobnie pierwszą restauracją z kanapkami Subway na świecie, która akceptuje płatności w Bitcoin.

Reklama obwieszczająca możliwość płatności w bitcoin pojawiła się na zdjęciu przesłanym przez jednego z użytkowników Twittera 3 listopada. Jest nim Alberto Gomez Toribio, programista Bitcoin. Mówi, że zdjęcie zostało zrobione przez znajomego, który obecnie podróżuje w Rosji.

Subway przyjmuje bitcoin w Rosji za pomocą aplikacji Mycelium (przez Vinogradow)

Kolejne zdjęcie, które zostało przesłane za pośrednictwem Instagram przez Konstantina Winogradowa, dyrektora w rosyjskiej firmie Runa Capital sugeruje, że bitcoin jest przyjmowany już od trzech miesięcy. Konstantin nadmienia, że pierwsza restauracja Subway przyjmująca bitmonety za kanapki znajduje się w pobliżu Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Technologii (znanym również jako Phystech).

Najwyraźniej płatności przyjmowane są za pomocą popularnej aplikacji Mycelium.

Restauracje Subway są prowadzone na zasadzie franczyzy, więc jest prawdopodobne, że lokalny przedsiębiorca, który jest sympatykiem systemu Bitcoin zdecydował, że wesprze lokalną społeczności bitcoin umożliwiając płatności za podstawową potrzebę zaspokojenia głodu w bitcoin.

Niedawno w ślady moskiewskiej placówki poszła restauracja znajdująca się w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie sklep znajdujący się w mieście Allentown. Jeden z użytkowników serwisu Reddit obwieścił o tym pisząc w swoim wpisie, że aby móc skorzystać z bitcoin jako formę zapłaty za posiłek, jechał specjalnie dwie godziny.

Moja całkowita kwota rachunku wynosiła 12,35 dolarów USD, jednak ja zapłaciłem 0,04 BTC’

Użytkownik zamieścił film za pośrednictwem serwisu YouTube, w na którym widać transakcję.

Po więcej szczegółów i aktualnych informacji zapraszamy do wątku na Polskim Forum Bitcoin poświęconemu tej wiadomości.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Chiny

Baidu, chiński konkurent Google, przyjmuje bitcoin

Technologia Bitcoin

„Bitcoin. Złoto XXI wieku” – Premiera nowej książki o Bitcoin