w

Atak DDoS na sieć Bitcoin

Bitcoin Laptop

Rozproszony atak odmowy usług — znany szerzej internautom jako DDoS — właśnie atakuje sieć Bitcoinową, przeszkadzając w przeprowadzeniu wielu transakcji — poinformował na Twitterze główny dyrektor ds. bezpieczeństwa Blockchain.info, Andreas Antonopoulos.

Atak wykorzystuje problemy z potwierdzaniem transakcji, o których słyszeliśmy sporo, od kiedy Mt. Gox wypowiedział się dokładnie na ten temat w poniedziałkowej aktualizacji o kwestiach związanych z cofaniem transakcji.

Antonopoulos mówi, że fundusze użytkowników w sieci są bezpieczne, a implementacje Bitcoinowych portfeli w Blockchain.info nie są dotknięte przez ten atak. Nie można jednak tego samego powiedzieć o innych serwisach, w których wewnętrzne systemy z portfelami Bitcoinowymi desynchronizują się z siecią.

Skoro już jesteśmy dobrze zaznajomieni z problemami z potwierdzaniem transakcji w Mt. Gox, warto wspomnieć o tym, że Bitstamp dzisiaj wydał oświadczenie o zaprzestaniu obsługiwania wypłat Bitcoinów do odwołania:

„Wymiana walut w Bitstampie jest przeprowadzana z wielką ostrożnością, jeśli chodzi o transakcje Bitcoinowe. Obecnie zaprzestano obsługi wypłat Bitcoinów z powodu sprzeczności wyników raportowanych przez nasze portfele Bitcoinowe, które są spowodowane przez atak DDoS, korzystający z problemów z wycofywaniem transakcji, aby tymczasowo zakłócić kontrolę rachunków. Dlatego też, wstrzymujemy do odwołania obsługę wypłacania Bitcoinów i depozytów, póki nasze oprogramowanie nie zostanie naprawione.

Bitstamp przypomina użytkownikom, że żadne z funduszy nie zostały stracone i nie są narażone na takowe ryzyko, a oczekujące wypłaty będą anulowane, fundusze zaś zwrócone na konto właściciela.”

Andreas Antonopoulos mówi, że oczekuje wznowienia wypłat w ciągu od 24 do 72 godzin w zmienionych kursach. Wprawdzie rozumie on, że problem jest poważny, ale nie uważa tego za koniec Bitcoina znanego przez nas.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Jak odzyskać bitcoiny z Mt. Gox?

Konferencja Bitcoin

Relacja z Inside Bitcoin Conference w Berlinie