w

Amazon nie będzie wprowadzał płatności Bitcoin

Płatności Bitcoin

Przynajmniej w najbliższej przyszłości. Tom Taylor odpowiedzialny za płatności w firmie Amazon wypowiedział się na temat potencjalnego wprowadzenia płatności kryptowalutami, firma nie ma planów by wprowadzić taką możliwość i rozwiewa wszelkie nadzieje.

„Oczywiście istnieje silna presja by to rozważyć, ale nie słyszymy by klienci chcieli takiej usługi i nie planujemy jej wdrażać.”

Płatności kryptowalutami nie są dla nich najwyższym priorytetem i choć konkurencja taka jak Overstock, TigerDirect czy nawet w ograniczonym zakresie eBay pozwalają już na handel Bitcoinami. To wciąż jest zbyt wiele niewiadomych i zawirowań prawnych. Firma zdaje sobie sprawę z potencjału i monitoruje rynek jednak jest też właścicielem największego procesora płatności online PayPal, który jest bezpośrednią konkurencją i blokuje konta próbujące handlować kryptowalutami.

Amazon byłby kolejnym kamieniem milowym adaptacji Bitcoina, na który czekają inwestorzy i entuzjaści. Choć wydaje się to kwestią czasu, to na razie nie będziemy mogli cieszyć się szybkimi i tanimi płatnościami w największym sklepie internetowym na świecie.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Koniec Chińskich plotek, rynek wraca do formy

Wykres Bitcoin

Mt. Gox złożył wniosek o likwidację