w

Xapo zapowiada nową kartę debetową, dzięki której zapłacisz swoimi Bitcoinami wszędzie tam gdzie akceptowany jest MasterCard

Monety Bitcoin

Kalifornijski dostawca portfela Bitcoin –  Xapo ogłosił projekt karty debetowej – nowy produkt który stworzony został, aby umożliwić posiadaczom Bitcoinów  wolność wydatków ich monet poprzez tradycyjne karty debetowe.

Xapo Karta debetowa obciąża BTC bezpośrednio z gorącego portfela użytkowników  i może być stosowana wszędzie tam gdzie  MasterCard jest akceptowana, zarówno online, jak i w miejscach fizycznych, choć nie oznacza partnerstwa między firmami.

Pamiętacie jak pisaliśmy niedawno artykuł o o karcie Cryptex– która umożliwia wypłacanie BTC w 90% bankomatów dzięki nowej karcie debetowej (przypomnij sobie). Możecie pomyśleć, że produkt Xapo to dokładnie ta sama karta- więc dlaczego piszemy że to coś nowego?

Wences Casares- założyciel Xapo zaczął tłumaczyć, że oferta jest inna niż dostępne opcje Coincard i Cryptex , które muszą wcześniej przewalutowywać bitcoiny i które wymagają od użytkowników, aby ręcznie zmieniali bitcoiny na lokalną walutę przed zakupem.

Wyjaśnił Casares:

„To jest po prostu jak tradycyjna karta debetowa, ponieważ obciąża środki bezposrednio z portfela. Nie musisz myśleć o wymianie waluty- ile, kiedy i gdzie, konwersja się dzieje samodzielnie. „

Oferta jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej i fizycznej dla klientów Xapo. Cyfrowa wersja karty jest bezpłatna, natomiast aby uzyskać ją w wersji fizycznej  musimy ponieść koszt 15 dolarów (opłaty jednorazowej). Oczekuje się, że wysyłka kart fizycznych rozpocznie się w ciągu dwóch miesięcy.

Jak to działa?

Xapo odbiera wszystkie transakcje które są inicjowane przez użytkownika karty w punkcie sprzedaży.

Stamtąd, firma analizuje konto w celu ustalenia, czy istnieją wystarczające środki w celu dokonania transakcji. Jeśli tak, firma natychmiast dokonuje sprzedaży wymaganej ilości BTC poprzez platformę wymiany kryptowalut Bitstamp .

Kupcy otrzymują zapłatę w walucie lokalnej, a zapłata kartą MasterCard wygląda dokładnie tak samo jak każda inna transakcja lokalna.

Czy produkt wejdzie w życie? I jak szybko? Te informacje będziemy śledzić i opisywać na naszym blogu.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Cena BTC spadła o 40$ po raporcie PBOC

Płatności Bitcoin

Wzrastający popyt na bankomaty Bitcoin. 1-go maja Robocoin zapowiada „coś wielkiego”