w

Wywiad z właścicielem Bitstar – wschodzącej giełdy Bitcoin

Wykres Bitcoin

Jako pierwsi mamy zaszczyt przedstawić wywiad z właścicielem serwisu Bitstar.pl

Bitcoiny.pl: W najbliższym czasie planujecie zaprezentować nam nowy serwis transakcyjny (giełdę bitcoin). Czego możemy się spodziewać, jakie niespodzianki czy nowości nam zaoferujecie?

Mateusz Kowalczyk: Można się spodziewać po nas stabilności i braku niespodzianek, będziemy prowadzić serwis poważnie traktując środki naszych klientów niezależnie od ich wielkości. Nowością jaką zaoferujemy będzie obsługa innych niż bitcoin kryptowalut, np. litecoin.

Co skłoniło bitstar.pl do wejścia na rynek? Kto wpadł na pomysł by akurat nazwać nową giełdę bitstar? Znany jest już finalny termin premiery?

Jesteśmy związani z Bitcoinem w Polsce już od lat i tworzymy giełdę która jest odpowiedzią na zapotrzebowanie nasze oraz wielu innych entuzjastów Bitcoina. Chcemy wspierać wizjonerów, dać im wygodne i solidne narzędzia do budowania kolejnych przedsięwzięć. Domena bitstar.pl jest efektem burzy mózgów i kilkuetapowej selekcji z kilkuset zaproponowanych. Nazwa została wyłoniona dosyć późno. W pracy nad projektem, na początku zajmowaliśmy się strukturą, ofertą i kwestiami bezpieczeństwa a później dopiero nazwą.

Zapraszamy na naszą platformę bitstar.pl w poniedziałek 31 marca 2014.

Wcześniej też warto się zarejestrować, dla pierwszych 1000 klientów czekają ciekawe bitcoinowe upominki.

Czy zamierzacie podbić również zagraniczne rynki czy skupiacie się tylko na Polsce?

Planujemy ekspansje na rynki poza Polską i Polskim Złotym, od początku przygotowujemy się do tego technicznie, a działania promocyjne planujemy podjąć za kilka miesięcy.

Co znajdziemy atrakcyjnego w waszej ofercie? Jesteście w stanie wyróżnić się na tle konkurencji?

Oferujemy wysoki standard bezpieczeństwa z przejrzystymi zabezpieczeniami, wysoki w stosunku do innych giełd kapitał zakładowy gwarantujący naszą wypłacalność, oraz przemyślany profesjonalnie zaprojektowany wygodny interfejs użytkownika, poza tym jako pierwsi będziemy także obsługiwać w Polsce kryptowaluty poza bitcoinem.

Każdy zdaje sobie sprawę że ostatnie czasy są niepewne. Niespecjalnie przychylnie mówi się o kryptowalutach ze względu na problemy jednej z czołowych giełd i różnych kradzieży itp. Jak jesteście wstanie zagwarantować bezpieczeństwo użytkownikom by nie popełnić błędów MtGox?

Od początku dbamy o bezpieczeństwo i niezawodność, jesteśmy przygotowani się na trudne sytuacje. Wyróżniać nas na pewno będzie cała lista środków zabezpieczeń. Oto niektóre z nich:

Certyfikaty i ubezpieczenia (do 750 000 $ dolarów).
Przechowywanie 100% środków klientów na cold walletach.
Regularnie przechodzone zewnętrzne audyty bezpieczeństwa.
Regularne testy obciążeniowe i monitoring obciążenia usług.
Wielopoziomowa autoryzacja (two factor auth.).
Własne całkowicie redundantne serwery w strzeżonych centrach danych.
Doświadczenie i profesjonalizm twórców i obsługi.Sprawne wsparcie techniczne funkcjonujące w określonych godzinach.

Wszystkich zastanawiają opłaty. Mógłbyś coś nam o nich teraz wspomnieć?

Prowizje będą u nas zależne od wolumenu, będą konkurencyjne ale nie zamierzamy świadczyć usług za darmo jest to cena jaką trzeba zapłacić za zabezpieczenie transakcji, zamierzamy operować wiele lat i oferować klientom stały wysoki poziom usług.

Czy według Ciebie Bitcoin to poważny konkurent dla systemów monetarnych?

Tak, kryptowaluty to bardzo poważna konkurencja chociaż dziś odsłania swoje przewagi w wąskim zakresie zastosowań. Będą one jednak bardzo dynamicznie rosnąć i czeka nas na tym polu prawdziwa rewolucja na miarę samego internetu.

Poproszę Twoją opinię: Jak rysuje się przyszłość tej kryptowaluty na Polskim rynku w najbliższym czasie?

W tym roku wiele placówek umożliwi płatności bitcoinami, w dużych miastach zostaną uruchomione bitomaty, wyjaśni się część wątpliwości podatkowych i legislacyjnych a obroty na rynku kryptowalut w Polsce bardzo wzrosną.

Pójdziecie w ślady niektórych giełd które udostępniły szeroko rozbudowane API co spowodowało stworzenie wielu narzędzi do analizowania rynku/kursu?

Tak, API będzie dostępne już od pierwszego dnia dla wszystkich chętnych, współpracujemy z jego przyszłymi użytkownikami i będziemy wspierać ich operacje tak długo jak nie będzie to kolidowało z kwestiami bezpieczeństwa stabilności i niezawodności.

Wymień 3 najważniejsze zasady którymi będziecie się kierować.

1. Bezpieczeństwo.

2. Bezpieczeństwo.

3. Bezpieczeństwo.

Chodzi o bezpieczeństwo środków przechowywanych na naszej giełdzie, zachowanie stabilności działania i niezawodności w tej właśnie kolejności.

Zaoferujecie pomoc użytkownikom online 24h na dobę?

Nie mogę jeszcze potwierdzić takich informacji. Na pewno będzie dostępna pomoc pięć dni w tygodniu w godzinach 9-17 a zapytania złożone online poza tymi godzinami będą obsługiwane w pierwszej kolejności w godzinach pracy wsparcia. Będziemy też odpowiadać poza tymi godzinami, ale gwarantujemy pełną obsługę tylko w tym zakresie czasowym.

Popularna polska giełda bardzo długo autoryzuje przelewy przychodzące/wychodzące, zdarza się że trzeba oczekiwać ponad 30h. Czy można u was spodziewać się lepszego wyniku?

Tak, jeśli użytkownik dopełni wszelkich formalności księgowanie zostanie wykonane dużo szybciej na progu technicznego minimum które pozwala zachować bezpieczeństwo a maksymalny czas księgowania nie będzie niewiadomą.

Życzymy wielu sukcesów. Dziękuje za rozmowę.

Widzimy się już wkrótce:„Zapraszamy po pierwszego bitcoina – już 31.03 startujemy”

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

CEO jednej z giełd Bitcoin – Autumn Radtke – znaleziono martwą

Ekosystem Bitcoin

BitPay poszerza swoją działalność poprzez otwarcie nowych biur- w San Francisco i w Nowym Jorku