w

SecondMarket otwiera wymianę Bitcoina dla klientów instytucjonalnych

Wykres Bitcoin

Zlokalizowana w Nowym Yorku giełda poinformowała inwestorów, że właśnie otworzyła serwis, umożliwiający handel bitcoinami dla klientów instytucjonalnych. Firma już wcześniej ogłosiła, że chce otworzyć usługę zgodną z Amerykańskim prawem, jednak będzie stworzona pod inną marką.

SecondMarket to zarejestrowany broker-dealer, który ma duże doświadczenie w dostarczaniu unikalnych walorów i inwestycji, celuje w inwestorów zainteresowanych minimalnym progiem transakcji na poziomie 25 BTC, czyli odpowiadających klientom instytucjonalnym.

Minimalna stawka odpowiada około 12 tys. dolarów. Obecnie na rynku istnieje niewiele firm mogących zapewnić tak duże obroty w krótkim czasie. Aspiracje na ten segment rynku mają też jednak itBit i CoinMKT, które już zapowiedziały walkę. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie SecondMarketu, żeby być ich klientem, trzeba najpierw złożyć wniosek i przeprowadzić rozmowę z jednym z ich doradców.

SecondMarket oferuje także fundusz inwestycyjny na długoterminowe inwestycje, który według założyciela Barrego Silberta jest już w posiadaniu 100 000 Bitcoinów. Mówi również, że według jego badań około 15% klientów instytucjonalnych przychylnie patrzy na bitcoina.

Wraz z zainteresowaniem Wall Street idzie duży kapitał i wzrost cen. Wielu bankierów i profesjonalnych inwestorów wierzy, że do 2020 roku bitcoin będzie profesjonalnym środkiem płatniczym na całym świecie i co za tym idzie jego cena dalej będzie gwałtownie rosnąć.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Blockchain

Nagrody Blockchain Adwards 2014

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w sieci – Akceptowalne minimum