w

Overstock planuje otworzyć program z nagrodami dla użytkowników Bitcoinów

Bitcoin

Overstock.com, jeden z większych sprzedawców internetowych, akceptujący Bitcoiny od stycznia, planuje uruchomienie programu z nagrodami dla klientów, którzy płacą w tej kryptowalucie.

Plan jest prosty: klientom dokonującym transakcji w wirtualnej walucie zaoferować zwrot jednego procenta wartości ich zakupu w postaci punktów „Klubu O”, które zostaną użyte przy następnym zakupie.

W oświadczeniu dla CoinDesk, dyrektor generalny Overstock.com — Patrick Byrne —powiedział, że program zadebiutuje za około cztery tygodnie. Gdy rozmawiałem z Patrickiem Byrne w listopadzie ostatniego roku, powiedział, że Overstock planował zacząć akceptować Bitcoiny w drugiej połowie 2014 roku. Ten termin został przyśpieszony, a ostatecznie stało się to w styczniu, więc ciężko powiedzieć, czy naprawdę będziemy musieli czekać cztery tygodnie. Jednakże, wciąż jest to tylko miesiąc, więc nie jest to aż tak długi okres czekania.

Program nagród ma sens. Musi być w końcu jakaś zachęta, aby płacić w Bitcoinach zamiast tradycyjnej waluty, zwłaszcza że Overstock nie płaci wielkich opłat transakcyjnych przy transakcjach z rzeczywistymi pieniędzmi.

Z kolei Coinbase, które zajmuje się transakcjami Overstocka, nakłada jednoprocentową opłatę przy wypłatach na konto bankowe (według cennika na ich stronie), ale dopiero po osiągnięciu pierwszego miliona dolarów w sprzedaży. Nie jest wiadomym, czy Overstock i Coinbase zawarły umowę zawierającą ceny inne niż domyślne.

Infocoin.pl przypomina, że Overstock wysyła produkty również do Polski. Jeśli się pojawi coś nowego w tej sprawie, będziemy informować.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Konferencja Bitcoin

Relacja z Inside Bitcoin Conference w Berlinie

Wykres Bitcoin

Giełdy Bitstamp i BTC-e dzisiaj przywracają możliwość wypłat