w

Nowe sposoby płatności Bitcoin – wystarczy twój ruch głową!

Bitcoin

Zapomnij o  wyciąganiu swojego portfela, a nawet swojego smartfonu, przy dokonywaniu płatności. W przyszłości ludzie będą płacić za rzeczy, po prostu kiwając głowami – nosząc Google Glass, oczywiście.

Dzięki aplikacji o nazwie Eaze , poprzez przeglądarkę „Google Glass”, można teraz dokonywać zakupów kiwając dwa razy głową, a kupcy mają potwierdzenie na swoim urządzeniu z zainstalowaną odpowiednią aplikacją.

Wprowadzona nowość obecnie obsługuje jedynie płatności Bitcoin. Jak wiemy, ilość przedsiębiorstw wprowadzających tą właśnie płatność regularnie się zwiększa- tak więc urządzenie liczy na wrastające zainteresowanie.

Wszystkie Bitcoiny przechowywane są w portfelu EAZE, który użytkownik odblokowuje lokalnie hasłem. Ten portfel istnieje tylko w pamięci przeglądarki „google glass” użytkownika, więc Bitcoiny nie są dostępne za pośrednictwem serwera. Za pomocą tej techniki, użytkownik jest zawsze w pełnej kontroli zawartość portfela.

Celem uniknięcia dokonania z tej sposób zbyt dużej ilości transakcji- użytkownik samodzielnie  ustanawia dzienne limity płatności, po przekroczeniu których, do potwierdzenia zakupu będzie musiał dodatkowo wprowadzić kod PIN.

Raimo van der Klein, współzałożyciel firmy: „Technologia obecnie pozwala nam na tworzenie zupełnie nowych sposobów na ich pokrycie,” powiedział w oświadczeniu . ”Nie potrzebujemy kart debetowych lub kredytowych do uwierzytelniania. Akcesoria takie jak bransoletki, pierścionki i Google Szkła mogą nas zidentyfikować.”

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Oficjalne oświadczenie Bitstamp dotyczące Mt.Gox

Wykres Bitcoin

Bitcoin złotem, a AURORACOIN srebrem- zmiany w czołówce kryptowalut