w

Bitcoin złotem, a AURORACOIN srebrem- zmiany w czołówce kryptowalut

Wykres Bitcoin

Często wspominaliśmy o popularnym określeniu, że Bitcoin jest złotem a Litecoin jest srebrem. Na chwile obecną w lidze najlepszych kryptowalut mamy zmiany. Litecoin spada na trzecie miejsce- brąz, a do czołówki, na jego miejsce wchodzi Auroracoin!

W ciągu dwóch ostatnich dni jej wzrost był trzycyfrowy.

Miesiąc temu opisywaliśmy tę walutę jako sposób poprawy polityki finansowej w Islandii (artykuł znajdziesz TUTAJ)

Z danym zaciagnietych z CoinMarketCap  pod względem kapitalizacji, auroracoin obecnie jest wart więcej niż 1 mld dolarów, w porównaniu do litecoin, który wyceniany jest na 438.000.000 dolarów. Jedna moneta jest warta 96,81 dolarów i 16,68 dolarów, odpowiednio dla Litecoina (w momencie publikacji). Dla porównania przypomnę,  że Bitcoin jest wart 683 dolarów i ma kapitalizacji 8,5 mld dolarów.

Wykopywanie auroracoin jest teraz dostępne dla wszystkich, natomiast 25 marca połowa monet które zostały wydobyte zostanie rozdana dla każdego z 320 000 mieszkańców Islandii. Każdy z nich dostanie 31,8 monety której obecna wartość to 96,80 $ co daje łączną wartość 3000 $.

Tylko czas pokaże, czy ta wirtualna moneta będzie hitem dla obywateli Islandii , gdzie kryptowaluty już są bardzo popularne ze względu na niski koszt energii elektrycznej w tym kraju. Pozostaje jeszcze do zbudowania infrastruktura sklepów i kantorów kryptowalut, które pozwolą na spieniężanie i handel tą waluta przez ich posiadaczy.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin

Nowe sposoby płatności Bitcoin – wystarczy twój ruch głową!

Bitcoin Laptop

Projekt Ethereum odpowiedzią na bolączki systemu Bitcoin?