w

Mt. Gox ogłasza przerwę w obsługiwaniu depozytów Bitcoinowych

Wykres Bitcoin

Mt. Gox wstrzymało depozyty Bitcoinowe i wszelkie wewnętrzne transfery Bitcoinów w celu przeprowadzenia prac aktualizacyjnych na stronie. Będą one miały miejsce 15 lutego, mniej więcej od 18:00 do północy czasu japońskiego.

Według tekstu na stronie informacyjnej Goxa, przerwa techniczna została zarządzona w ramach wdrażania rozwiązywania problemu z wycofywaniem transakcji Bitcoinowych. Przez ten problem giełdy zatrzymały wszystkie zewnętrzne wypłaty Bitcoinowe i musiały mierzyć się z krytyką ludzi z branż ekonomii Bitcoinowej.

Przerwa zapewne nie dotknie wielu użytkowników. W związku z tym, że obecnie cena Bitcoina z Mt. Gox waha się około 342 dolarów (co najmniej 300 dolary niżej niż BPI CoinDeska) i wciąż nie jest wiadomym, jak dokładnie wygląda sytuacja z wypłatami Bitcoinów, nie jest prawdopodobnym, że ludzie będą próbowali teraz przenosić pieniądze na giełdę. Wewnętrzne transfery też pewnie mogą trochę poczekać.

Ogłoszenie mówi dalej, że sześciogodzinna rama jest tylko orientacyjna i może być skrócona lub wydłużona, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wspomniano także, że nowy system musi przejść rozległe testy, zanim będzie można wypłacać ponownie Bitcoiny. W poniedziałek, 17 lutego, ma być opublikowany tekst z dalszymi informacjami na ten temat.

Napisano także, że inne giełdy podjęły swoje własne kroki w celu rozwiązania tego problemu, który według dyrektora generalnego — Marka Karpelesa — jest poważną wadą protokołu Bitcoin. Problem ten został zauważony po raz pierwszy w 2011 ale osoby rozwijające oryginalny protokół Bitcoin nie przyznawały mu wysokiego priorytetu, przynajmniej do czasu, gdy rozpoczęły się obecne problemy Mt. Goxa.

„BlockChain.info zaimplementował zmiany w celu rozwiązania problemu z wycofywaniem transakcji. Nasze rozwiązanie powinno działać na krótszą metę, a w międzyczasie długotrwałe sposoby zażegnania tego problemu są omawiane z zespołem rozwijającym oryginalne Bitcoiny i Fundacją Bitcoinową. Trwają także rozmowy z innymi giełdami i firmami.”

Inne giełdy opublikowały oświadczenia, w których informowały, że nie zostały dotknięte przez ten problem, chociaż Bitstamp, jedna z najpopularniejszych giełd świata, także zatrzymała na chwilę wypłaty Bitcoinów po „masywnym i skoncentrowanym” ataku DDoS na nią i inne giełdy. Od tego czasu jednak regularne transakcje zostały wznowione.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Płatność Bitcoin

Jak szybko wydawane są Bitcoiny?

Moneta Bitcoin

Bank Tajlandii zmienia swój pogląd na Bitcoiny, handel wraca do porządku