w

Kurtyna w górę. Bitcoin a londyńskie teatry

Bitcoin

Jeżeli śledzicie doniesienia ze świata Bitcoina to zapewne wiecie, że najpopularniejsza cyfrowa waluta często krzyżuje swoje drogi ze sztuką. Podobnie jest i tym razem za sprawą London Theatre Direct, czyli popularnego serwisu, zajmującego się dystrybucją biletów na wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Jego właściciele udostępnili nową możliwość kupna biletów na spektakle w londyńskich teatrach, która jak się już pewnie domyślacie, polega na akceptowaniu Bitcoina. Jest to zatem pierwszy w historii przypadek, gdy firma rozprowadzająca bilety respektuje cyfrową walutę.

Działalność London Theatre Direct jest dość szeroka, gdyż oferują oni bilety na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Za pośrednictwem strony możemy w prosty sposób zamówić bilet na spektakl teatralny, musical, operę, czy balet. Jak widać właściciele portalu postanowili jeszcze bardziej ułatwić proces zamawiania biletu i pozbawić go niepotrzebnych, dodatkowych opłat. Tym samym pokazali, że są gotowy stać się liderem swojej branży w kwestii wspierania rozwoju Bitcoina na świecie.

Dyrektor zarządzający London Theatre Direct Francis Hellyer określił Bitcoina jako „ciekawą, eksperymentalną i zdecentralizowaną cyfrową walutę, która umożliwia dokonywanie błyskawicznej transakcji przez kogokolwiek, w każdym miejscu na ziemi”. Dodał również, że jego firma jest gotowa przyjąć nowe metody akceptowania płatności drogą online.

W najbliższych miesiącach serwis ma zamiar dodatkowo rozszerzyć zakres respektowanych form płatności o inne kryptowaluty, kontynuując swoje wsparcie dla systemu cyfrowych środków płatności i tym samym przystosowując się do zamian, które zrewolucjonizują ekonomię. Wiąże się to rzecz jasna z szeregiem korzyści dla samej firmy, wśród których na pierwszy plan wysuwa się zwiększenie zasięgu serwisu, który znacząco ułatwi dotarcie do klientów na całym świecie.

Zdaniem Hellyera wprowadzenie powyższych zmian oznaczać będzie niższą cenę, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa. Sposób zakupy będzie również szybszy i bardziej przyjazny rozwiązaniom mobilnym, które rozpoczynają swoją dominację na rynku.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Newsweek odkrywa twarz Satoshi Nakamoto!

Bitcoin Mining

KnCMiner finalizuje projekt dla nowego układu ASIC