w

Newsweek odkrywa twarz Satoshi Nakamoto!

Moneta Bitcoin

Satoshi Nakamoto stoi na końcu jego podjazdu patrząc bojaźliwie. Jest zirytowany.

Ma na sobie cieniutka koszulkę, stare dżinsy i białe skarpetki bez butów, wyszedł z domu w pośpiechu. Jego włosy są zaniedbane, a on ma spojrzenie zabłąkane, jak gdyby spędził tydzień bez snu.

Dwóch policjantów z wydziału Temple City, Kalifornia, szeryfa otaczają go. ”O co chcesz zapytać tego człowieka?” jeden z nich kieruje pytanie do mnie. ”On myśli, że jeśli będzie z Tobą rozmawiał będzie miał kłopoty.”

„Nie sądzę, żeby tak było”, mówię. ”Chciałbym, poprosić go o Bitcoin. Ten człowiek to Satoshi Nakamoto.”

„Co?” pyta zaskoczony Policjant. ”To jest facet, który stworzył Bitcoin? Wygląda na to, że żyje dość skromnie.”

Chciałbym tu, spróbować dowiedzieć się więcej o Nakamoto i jego skromnym życiu. Wydawało się niedorzeczne, że człowiek, będący wynalazcą Bitcoina – najpopularniejszej na świecie waluty cyfrowej, udał się do San Bernardino pogórzu w Los Angeles, otwórzył  domu rodzinny i pozostawił jego szacunkowane na  400 milionów dolarów bogactwo Bitcoin nietknięte. Wydawało się nieprawdopodobne też, by w pierwszej reakcją Nakamoto po moim zapukaniu do jego drzwi było zadzwonienie na policję. Teraz twarzą w twarz, z dwoma funkcjonariuszami policji w charakterze świadków, Nakamoto ostroznie odpowiada na  moje pytania o Bitcoin.

Wymownym milczeniem potwierdził  swoją rolę w projekcie Bitcoin, patrząc w dół, na chodnik i kategorycznie odmawiając udzielenia odpowiedzi na pytania.

„Już nie jestem zaangażowany w to i nie mogę dyskutować,” mówi, odrzucając wszelkie dodatkowe pytania. ”Przekazane to jest do innych ludzi. Oni są teraz za to odpowiedzialni. Ja już nie ma żadnego związku z tym.”

Nakamoto nie chciał powiedzieć nic więcej, a policja jasno naszą rozmowę zakończyła.

Czy Newsweek przedstawiając dzisiaj ta opowieści nie posunął się nieco za daleko?  W swoim artykule umieścił bardzo dużo informacji o życiu prywatnym Satoshiego. Czy w ten sposób nie naraził zarówno „ojca Bitcoin” jak i jego rodziny na niebezpieczeństwo?

Okup

Satoshi słynie z posiadania największej ilości monet posiadanych przez jedną osobę – jest jednym z najwiekszych (teoretycznie) miliarderów. Nie ma łatwiejszego sposobu, aby zapłacić okup niż wysyłając ciąg liczb, który otwiera ogromną ilość bogactw.

Wrogowie Bitcoin

On stworzył bardzo kontrowersyjną nową formułę waluty – dzięki temu zrzesza wokół siebie grono jego zwolenników , jak i przeciwników.

Mam nadzieję, że dla jego dobra, powienien w dalszym ciągu unikać prasy, Sądzimy że cała społeczność Bitcoin, chce by Satoshi został Bezpieczny.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Płatności Bitcoin

Pierwszy kufel Guinnessa w Irlandii za Bitcoin

Bitcoin

Kurtyna w górę. Bitcoin a londyńskie teatry