w

Irlandzka firma płaci swoim pracownikom w Bitcoinach

Bitcoin

Irlandzka firma zaczęła płacić swoim pracownikom wynagrodzenia w Bitcoinach.

Firma zajmująca się naprawami elektroniki z Dublina, GSM Solutions, w siedzibie której znajduje się pierwszy bankomat Bitcoinowy w Irlandii, obecnie płaci pięciu swoim pracownikom w Bitcoinach, zamiast euro.

— Wynagrodzenia ustalamy w euro, aby ilość euro, którą pracownicy dostają, nie wzrastała razem z ceną Bitcoina — napisał Dyrektor Zarządzania GSM Solutions, Alan Donohoe, w poście na swoim blogu.

Chociaż coraz więcej firm pozwala klientom na dokonywanie płatności w Bitcoinach, ilość ludzi zadowolonych z dostawania ich wynagrodzenia wyłącznie w kryptowalucie jest stosunkowo mała.

Jak można się spodziewać, to zazwyczaj ludzie pracujący w technologiach, jak na przykład pracownicy polskiej firmy webdesignerskiej, El Passion, którym zaoferowano płatność w Bitcoinach w grudniu ostatniego roku. The Internet Archive i Coinbase też płacą kilku lub wszystkim pracownikom w kryptowalucie.

Ale to nie tylko ludzie z technologii. Tony Vaughn, szeryf w małym miasteczku w stanie Kentucky został pierwszym pracownikiem rządu Stanów Zjednoczonych, który jest opłacany Bitcoinami.

GSM powiedziało, że ma nadzieję na to, że reszta pracowników zostanie zachęcona do Bitcoina do końca roku, co sprawiłoby, że byłaby to pierwsza firma w Irlandii płacąca wszystkim swoim pracownikom w kryptowalucie.

Nie tylko jako symboliczny gest (nic nie wskazuje bardziej na bycie zorientowanym w technologiach niż płacenie pracownikom w Bitcoinach), ale także jako rzeczywisty, ów ruch mógłby wesprzeć lokalną gospodarkę Bitcoinową przez zachęcanie do wydawania większej ilości pieniędzy w kryptowalucie.

Jednakże płacenie wynagrodzeń w taki sposób tworzy komplikacje zarówno dla firmy, jak i personelu. Przedsiębiorstwa muszą dodatkowo dołożyć starań, aby upewnić się, że wszelkie podatki i składki odprowadzane od wynagrodzenia są poprawnie obliczone w tradycyjnej walucie. To jest coś, co API BitPaya, Bitcoin Payroll, ma ułatwić.

Dla personelu fluktuacje w wartości Bitcoina mogłyby oznaczać, że ich wynagrodzenie się zmniejszy chwilę po tym, jak je dostaną, co mogłoby wyjaśniać, czemu GSM płaci tylko część wynagrodzenia w kryptowalucie.

Aktualizacja: Alan Donohoe odpowiedział na email wystosowany przez Coindesk, wyjaśniając, że pracownicy, którzy dostają część ich wynagrodzenia w Bitcoinach, pracują w głównym biurze.

„Stwierdziliśmy, że lepiej zacząć z naszym głównym biurem, gdzie mamy pięciu pracowników pracujących z Bitcoinami codziennie, więc rozumieją oni wagę tego kroku dla ewolucji Bitcoina w Irlandii. Płacenie naszym pracownikom w Bitcoinach to kolejny krok w kierunku pomocy w rozwoju ekosystemu Bitcoinowego w naszej gospodarce.”

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Wyszukiwarka DuckDuckGo zintegrowała z silnikiem aktualne ceny Bitcoina

Płatność Bitcoin

Cryptex przedstawia karty płatnicze Bitcoin