w

Dania oświadcza, że handel bitcoin jest wolny od podatku

Wykres Bitcoin

Najwyraźniej Stany Zjednoczone nie są jedynym krajem podejmującym ważne decyzje dotyczące Bitcoin w środku sezonu podatkowego.

Podczas gdy entuzjaści Bitcoin w USA są zajęci omawianiem nowych wytycznych odnośnie kryptowalut opublikowanych niedawno przez IRS (Internal Revenue Service), które mają traktować je jako formę własności, użytkownicy bitmonet mieszkający w Danii mają powody do zadowolenia. Urząd podatkowy w Danii orzekł, że zyski i straty z tytułu drobnego handlu bitcoin nie będą podlegały opodatkowaniu.

Duński rząd już od miesięcy był pod presją użytkowników bitmonet tego kraju, którzy oczekiwali konkretnej decyzji odnośnie opodatkowania cyfrowych walut.

Według Hanne Søgaard Hansen, przedstawiciela urzędu podatkowego Danii, za takim rozwiązaniem problemu opodatkowania zysków z handlu bitcoin przemawiała forma w jakiej występuje ta cyfrowa waluta. Zważywszy na to, iż bitcoin nie istnieje w formie fizycznej, nie może być uważany za „prawdziwe” pieniądze i nie powinny być przedmiotem opodatkowania przez rząd.

Wyjątkiem od tego nowego orzeczenia są firmy, których główny model biznesowy opiera się o sam system oraz ekonomię Bitcoin. Przedsiębiorcy, którzy w bezpośredni sposób korzystają z handlu bitcoin (przyjmując bitmonety w sklepie), muszą zadeklarować swoje przychody przed urzędem podatkowym tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych walut.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Płatność Bitcoin

20 mln Dogecoinów „przypadkowo” przelane na fundację Doge4Nascar

Płatności Bitcoin

Luksusowe pojazdy dostępne za Bitcoiny