w

BitPagos dostarcza Bitcoiny rozwijającemu się światu

Bitcoin Laptop

Podczas gdy BitPay i Coinbase dostarczają rozwiązania związane z Bitcoinami handlarzom w Stanach Zjednoczonych i innych krajach zachodu, BitPagos skupia się na części ekosystemu Bitcoinowego, która może być nawet ważniejsza we wczesnym stadium wdrażania Bitcoinów.
Wielu krytyków Bitcoinów lubi wytykać fakt, że większość handlarzy po otrzymaniu płatności w Bitcoinach wymienia je na dolary, lecz BitPagos pracuje nad systemem, który pomógłby handlarzom w odwrotnej wymianie. Zamiast opuszczania Bitcoinowego ekosystemu po opłaceniu płatności, BitPagos chce asystować handlarzom, którzy próbują zamienić płatności kartą na płatność Bitcoinami. Innymi słowami, BitPagos jest przeciwieństwem BitPay.

Inny sposób użytkowania bitcoina w rozwijającym się świecie

Większość ludzi w Stanach Zjednoczonych rozumie zalety płacenia Bitcoinami, lecz kompletnie nowa forma pieniędzy, która jest poza kontrolą Rządu, nie jest zbytnio atrakcyjna w kraju, gdzie waluta jest stosunkowo stabilna. Podczas gdy Amerykanie, Europejczycy, Australijczycy i inni członkowie rozwiniętych nacji nie próbują uciec od swoich lokalnych walut, aby znaleźć bezpieczne miejsce dla swoich oszczędności, w Południowej Ameryce i innych częściach świata lokalna waluta ma szkodliwy wpływ na życie ludzi.
BitPagos obecnie skupia się na Południowej Ameryce, chociaż ich usługi mogą być używane w prawie każdej części świata, gdzie Bitcoiny mogłyby być postrzegane jako alternatywa dla lokalnej tradycyjnej waluty. Wielu ludzi wierzy, że Bitcoin nie będzie w stanie rywalizować z dolarem lub euro, ale nie oznacza to, że nie będzie on zdolny do stanięcia w szranki z wenezuelańskim boliwarem albo argentyńskim peso. Bitcoin może wydawać się bardzo niestabilną walutą ludziom w krajach ze stosunkowo stabilnym walutami, lecz faktem jest to, że wenezuelski boliwar stracił 50% swojej wartości w 2013. Ludzie w krajach, takich jak Wenezuela, chcą uciec od lokalnej waluty, a nie odwrotnie. To jest ten aspekt wdrażania Bitcoinów w nacjach rozwijających się, gdzie BitPagos może najbardziej pomóc.

Dostarczanie Bitcoinów rozwijającym się nacjom

Podczas rozmowy z Sebastianem Serrano, CEO BitPagos, szybko wskazał on, że wiele z wczesnych Bitcoinów nie było wykopywanych w miejscach typu Południowa Ameryka. To oznacza, że rozwijające się nacje, gdzie Bitcoin mógłby mieć największy wpływ, nie mają w zasadzie zbyt wielu Bitcoinów, których mogłyby użyć do handlu. BitPagos może dostarczyć im kryptowaluty przez zezwolenie handlarzom na sprzedaż ich dóbr i usług za Bitcoiny. Większość ludzi myśli, że kupowanie ich na giełdzie to najlepszy sposób na uzyskanie dostępu do kryptowaluty, ale tak naprawdę akceptowanie płatności Bitcoinami za dobra lub usługi to zawsze najlepsza opcja. BitPagos może pomóc handlującym w uzyskaniu płatności w Bitcoinach, także wtedy, gdy akceptują płatności kartami kredytowymi. Zalety niższych opłat transkacyjnych i szybszych płatności są oczywiste w każdej części świata, lecz pomysł na dostawanie wypłat w Bitcoinach aniżeli lokalnej walucie jest także atrakcyjną opcją dla pewnych jego części.

Klucz do sukcesu Bitcoina

Jeśli Bitcoin ma być historią sukcesu w ciągu najbliższych pięciu lub dziesięciu lat, ta historia musi zacząć się w miejscach typu Argentyna, Kenia czy Indzie. Kraje, które mają największe tarcia w dziedzinie płatności i kapitału będą miały najwięcej korzyści z kryptowaluty. Bitcoiny to wciąż coś nowego w Stanach Zjednoczonych, ale zaczynają mieć sens jako alternatywa dla tradycyjnej waluty w krajach ze ścisłą kontrolą kapitału i inflacją. W rzeczywistości, firmy typu BitPagos, które szukają sposobów wykorzystania Bitcoina w rozwijających się częściach świata robią część bardzo ważnej roboty w sferze kryptowalut. Jeśli Bitcoin nie może być sukcesem w tych częściach świata, gdzie nowa waluta jest desperacko potrzebna, wtedy argument za Bitcoinem w innych częściach staje się nawet cięższy do przeforsowania.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoiny

O szkoleniach Bitcoin

Wykres Bitcoin

Wyszukiwarka DuckDuckGo zintegrowała z silnikiem aktualne ceny Bitcoina