w

Bill Gates – Bitcoin jest ekscytujący, bo pokazuje jak tanio można wysyłać pieniądze

Płatność Bitcoin

Zastanawialiście się kiedyś co najbogatszy człowiek na świecie myśli o bitcoinie? Cóż, słyszeliście już pewnie coś na ten temat od Warren Buffet (Jeśli nie, powiedział wcześniej, że to nie jest waluta. Kazał swoim inwestorom trzymać się z daleka)

Bill Gates, z majątkiem wartym ponad $80 miliardów USD (jak wskazuje Forbes), rozmawiał znów na temat wirtualnej waluty. Zanim przeszedł do ogromnej ilości szczegółów jego opinii , mówi, że bitcoin jest „ekscytujący”, ze względu na to, że może pokazać jak tanio można operować pieniędzmi.

Podczas tegotygodniowego programu „Street Smart”, a rozmowie z Erkiem Schatzker’em powiedział tak:

„Bitcoin jest ekscytujący , bo pokazuje jak tanio można wysyłać pieniądze. Bitcoin jest lepszy niż waluta, przy której nie musisz być fizycznie w tym samym miejscu (przyp.red: (…) co druga osoba), Oczywiście przy dużych transakcjach może też być dość niewygodna.”

Ma rację: wysyłanie pieniędzy tradycyjnym sposobem może być kłopotliwe, zwłaszcza, jeśli masz do czynienia z dużymi sumami. Ale dla Gates’a chodzi bardziej o technologię. Dodaje:

“Technologia bitcoina jest kluczem , do którego można coś dodać lub zbudować podobną…”

Wcześniej Gates nazwał bitcoina technologicznym “tour de force” i powiedział, że wirtualne pieniądze mogą pomóc najbiedniejszym na Ziemii przez najbliższe pięć lat.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin

Szwedzki polityk dostał się do parlamentu dzięki dotacjom w Bitcoin

Wykres Bitcoin

Wartość bitcoina spadła ponad 30% w trakcie ostatniego miesiąca!