w

Australia w najbliższych miesiącach uzyska ponad 100 nowych bankomatów Bitcoin

Płatności Bitcoin

Bitcoiny dynamicznie rozwijają się w Australii-  kraj znany jest z otwartości na nowe technologie. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy, wykazują ogromne zainteresowanie monetami cyfrowymi. W Sydney w najbliższym czasie przybędą dwa bankomaty Bitcoin, ale to nie wszystko- bo w najbliższych miesiącach, aż 100 takich maszyn pojawi się w Australii. 

Pierwszy bankomat zostanie zainstalowany w „Pitt Street Mall” (tzw. biznesowa dzielnica Sydney). Miejsce słynie z ponad 500 specjalistycznych sklepów. Teraz, podczas zakupów, klienci będą mogli również dokonać wymiany waluty cyfrowej. Urządzenie w tej dzielnicy zostanie zainstalowane przez firmę „Australian Bitcoin ATMS„. Firma  już zapowiada że w ciągu najbliższych miesięcy ma na celu zainstalowanie 100 Bankomatów w całej Australii.

Drugi bankomat ma zostać dostarczony przez firmę Robocoin. Jego dokładna lokalizacja jest przez spółkę owiana tajemnicą.

W urządzeniach można kupić Bitcoiny lub dolary. „Chcę, żeby moja babcia miała Bitcoiny. Chcę, żeby ludzie w Australii przekazywali pieniądze do swojej rodziny np. na Filipinach przez chodzenie do RoboCoin (bankomatu Bitcoin) i wysyłali BTC” powiedział Jordan Kelley- prezes Robocoin i oczywiście fanatyk  Bitcoin.

Wprowadzenie na rynek bankomatów BTC jest kolejnym krokiem w doprowadzeniu kryptowalut bliżej ludzi. Uzyskanie Bitcoinów jest często o jeden krok za daleko dla ludzi, którzy nie mają komputerów, lub po prostu nie znają się na nich i na nowych technologiach tak bardzo.  Australia jest na czele rewolucji Bitcoin.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Karty podarunkowe Gyft dodały giganta detalicznego- Walmart

Ekosystem Bitcoin

Andreessen Horowitz planuje włożyć „setki milionów dolarów” w start-upy Bitcoinowe