w

Szwajcarski regulator pozwala na sieć Bitomatów

Płatność Bitcoin

Szwajcarski regulator finansowy wydał pozwolenie na stworzenie sieci bankomatów Bitcoin dla operatora SEBEX. Jest to o tyle dobra wiadomość, że jeszcze dwa tygodnie temu wstrzymano podobną działalność.

Kraj znany z niebotycznie drogich zegarków i niegdyś także z prywatności bankowej zezwolił SEBEXowi na postawienie kolejnych maszyn. Do tej pory operowali oni na jednym bankomacie zlokalizowanym w Genewie, teraz dzięki zaakceptowaniu ich członkostwa w organizacji non profit podlegają pod FINMA (Swiss Financial Market Supervisory Authority).

Pozwoliło to organizacji na wystąpienie o licencję pośrednika finansowego, co było warunkiem koniecznym spełnienia wymagań operatora bankomatów w Szwajcarii. Zgodnie z tłumaczeniami współzałożyciela SEBEXu, nie była wymagana licencja bankowa, mimo tego, że w Szwajcarii Bitcoin jest traktowany jako środek płatniczy, a nie dobro czy usługa.

Dwa tygodnie wcześniej inna firma wstrzymała otwarcie nowych punktów w Zurychu tłumacząc się wymaganiami prawnymi. Jednak szwajcarskie stowarzyszenie Bitcoinowe podkreśla, że w stolicy światowej bankowości nie ma żadnych przeszkód w prowadzeniu podobnej działalności i władze nie utrudniają otwierania takich firm.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin

27-latek chce połączyć politykę z bitcoinami

Monety Bitcoin

3% zysku Overstock ze sprzedaży Bitcoin będzie użyte na promocje kryptowaluty