w

Aplikacja MyWallet powraca do Apple Store

Płatność Bitcoin

Aplikacja MyWallet twórców portfela bitcoin Blockchain.info, która została usunięta przez Apple na początku tego roku, powraca po półrocznej przerwie do Apple Store. Pomimo jej braku na urządzeniach z iOS, zdołała osiągnąć zdumiewającą liczbę 1,9 miliona użytkowników. Dzienne obroty przy użyciu aplikacji wynoszą około 80,000 – 100,000 BTC.

Apple usunął również inne aplikacje związane z bitcoinem, ale odkąd zmienili swoją politykę na początku czerwca, coraz więcej z nich powraca do sklepu. CEO Blockchain.info Nixolas Cary powiedział:

Jest to naprawdę ważna sprawa; odkąd Apple usunęło portfel Blockchain, pojawiło się ponad tysiąc wiadomości o Apple banującym Bitcoina. Wydaje się to być ich pierwsza realna oznaka na przystosowanie się do rozwoju kryptowalut. Zmierza to do legalizacji Bitcoina, a w między czasie pozwala milionom użytkowników iOS na korzystanie z bitcoinowych aplikacji.

Powrót aplikacji jest dobrą wiadomością dla posiadaczy iPhone/iPod‘ów. Mogą teraz wysyłać i odbierać bitcoiny ze swych mobilnych urządzeń bez konieczności szukania innej drogi (np. przerzucenia się na urządzenia z Androidem).

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Płatności Bitcoin

Filia Dell’a Alienware przyjmuje płatności w bitcoinach

Bitcoin

Overstock.com oferuje bitcoinowe premie dla pracowników