w

Holenderski regulator o Bitcoinie

Moneta Bitcoin

Chris Buijink z Dutch Association of Banks, oraz Gijs Boudewijn z Dutch Payments Association w szerokim wywiadzie dla deBitcoin.org odpowiedzieli na pytania w zakresie ustawodawstwa zarówno w Holandii, jak i całej Europie.

Porównując do „tulipanomanii” (bańki spekulacyjnej z XVII wieku) ucinają wszelkie sugestie, że Bitcoin mógłby być pełnoprawną walutą. Mają jednak ambiwalentny stosunek co do bitcoina, bo z jednej strony odbiera władze nad pieniądzem dla rządu, a z drugiej jest po prostu lepszym sposobem jego transferu.

W wywiadzie znajdziemy komentarz na temat wcześniejszej zapowiedzi ministra sprawiedliwości, że Bitcoin nie będzie zbanowany, i że może zostać zaadaptowany przez banki do własnych celów. Jednak Boudewijn wątpi w to, by kryptowaluty były szeroko stosowane.

Buijink z kolei uważa, że banki powinny jak najszybciej wprowadzić ten koncept w życie, i jeśli się sprawdzi, już niedługo wszyscy będziemy mogli z niego korzystać.

Ten ciekawy wywiad dobrze obrazuje obecne trendy w ustawodawstwie na terenie Unii Europejskiej. Władze są naturalnie sceptycznie nastawione do wszelkich nowych technologii nad którymi nie mogą panować, jednak są świadomi, że istnieje potrzeba błyskawicznego transferu gotówki i takie zmiany są konieczne. Kolejny kraj uznaje, że bitcoin nie jest walutą, a całą technologią i wyznacza nowe trendy na rynkach finansowych, których nie można już ignorować.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bezpieczeństwo

Giełdy zamykają wypłaty Bitcoin w obawie przed Heartbleed Bug

Moneta Bitcoin

Bułgaria wprowadza wytyczne na temat kryptowalut