w

Sprzedawca herbaty buduje alternatywę Coinbase dla Litecoin

Płatność Bitcoin

Gdy internetowy sklep oferujący herbatę prosto z farm, Tealet, po raz pierwszy zastanawiał się nad akceptowaniem Bitcoinów, było to dlatego, że przewidywano, iż część z klientów będzie także użytkownikami nowo powstającej wirtualnej waluty.

Dyrektor generalny, Elyse Petersen, powiedziała CoinDeskowi w październiku, zarówno firma, jak i użytkownicy Bitcoinów chcą pozbyć się pośredników z procesu zawierania transakcji.

Jednak Petersen nie wiedziała, jak bardzo entuzjastycznie się do tego odniosą klienci. Parę miesięcy później Tealet przeniosło się z Hawajów do nowego budynku w Las Vegas. Tam odnalazło się świetnie w roli ambasadora społeczności kryptowaluty, zarówno dla zainteresowanych nią klientów, jak i innych świeżo zaczynających przedsiębiorstw, które chciały odnieść podobny sukces.

Od chwili otwarcia sklepu — 17 września — 45% ogólnych przychodów Tealet pochodziło od klientów używających Bitcoinów, którzy kupowali przedmioty z obszernego katalogu herbat sypkich lub zamówili usługę dostarczania herbaty co dwa miesiące.

Zainspirowani tak dobrymi wynikami sprzedaży, Petersen i programista Tealet, Cody Moniz, zaczęli zastanawiać się nad korzyściami z dodania innych wirtualnych walut. W końcu wybrano Litecoiny jako opcję płatności, która mogła podnieść ich zyski.

Ale, po uprzednim zbadaniu rynku, Petersen uświadomiła sobie ważną rzecz, która potem sprawiła, że jej zespół poszedł dalej i wyżej ponad to, co wielu sprzedawców chciałoby kiedyś osiągnąć:
— Nie ma usługi podobnej do Coinbase dla Litecoinów, więc musimy zbudować własną. — powiedziała Petersen.

Petersen powiedziała, że wprawdzie Warren sugerował wypróbowanie Litecoinów, ale była ona mocno zaskoczona unikatowym podejściem tej wirtualnej waluty do rynku.

— Wydało się nam interesującym to, że celem marketingu nie jest atakowanie Bitcoinów, ale próba zbudowania ich marki wokół Bitcoinów i zachęcenie ich użytkowników, tak samo jak oni zachęcają korzystających z Litecoinów. — powiedziała Petersen.

Badanie rynku

Będąc wprawdzie entuzjastyczną wobec nowych możliwości, Petersen była zaskoczona brakiem opcji, która mogłaby dostarczyć “gładką i mało ryzykowną wymianę” Litecoinów na wymagane przez Tealet dolary amerykańskie.

— Patrzyliśmy na wszystkie opcje, ale nie było żadnego głównego mechanizmu odpowiedzialnego za to. Sklepy, które coś posiadały, robiły to raczej ręcznie. Gdy dochodziło do momentu zapłaty, dawano ci adres Litecoin i oni to ręcznie potem przetwarzali w miarę przychodzenia kolejnych zamówień. — mówiła Petersen.

Taki system, przydatny w paru sklepach, po prostu nie byłby praktyczny dla Tealetu, który codziennie dostaje minimum 100 zamówień.

Wybór Litecoinów

Mimo sukcesu z Bitcoinami, Petersen nie zajęłaby się Litecoinami tak szybko, gdyby nie jej przyjaciel i jednocześnie kolega ze studiów, Warren Togami, który był główną osobą od wdrażania Litecoinów i przeprowadzał rozmowy z Charlie Lee, oraz pasja Moniza, programisty Tealetu.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Ekosystem Bitcoin

Bitcoin na zawsze może zmienić media interaktywne

Bitcoin Laptop

Domena BitcoinWallet.com warta 250 tys. dolarów