w

NVIDIA GeForce wchodzi do gry!

Farma Bitcoin

Wraz z wprowadzeniem przez Nvidie procesorów nowej generacji Maxwell kopanie na GeForcach zaczyna mieć sens. Co ciekawe dzięki naszym kolegom zza oceanu wiemy że może być nawet bardziej opłacalne.

Mowa tutaj o układach z niższej półki GTX 750 Ti kosztującymi na naszym rynku ok 520zł, okazuje się że po odpowiednim skonfigurowaniu osiągają zaskakujące 294 Khash/s, warto dodać że bezpośredni konkurent radeon R7 260x osiąga już tylko 255khash/s. O ile sam współczynnik cena/wydajność jest przeciętny a po dodaniu kosztów reszty elementów może nawet odstręczać to w poborze prądu najnowsze układy Nvidi nie mają sobie równych i pozwalają wyciągnąć 4,9 kHasha na każdy wat co daje wręcz fenomenalny wynik ponad dwukrotnie lepszy niż najlepsze układy konkurencji.

Należy tutaj oczywiście zaznaczyć ze w projekcie wykorzystano cudaMiner posiadającym ledwie wstępne wsparcie i w żaden sposób jeszcze nie zoptymalizowane, a kolejne tym razem topowe modele z tymi układami maja się pojawić na rynku w 3 kwartale.

Co z tego wszystkiego wynika? Że dla każdego kto płaci wysokie stawki za prąd jest to obecnie najtańsze rozwiązanie, pozwalające znaczne uprościć system chłodzenia. Pytaniem jest tylko czy układy te zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o naszym rynku czy tez jest to dzieło przypadku ?

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Monety Bitcoin

Nadchodząca wersja Bitcoinj będzie używać sieci Tor

Wykres Bitcoin

Mt.Gox kontroluje adresy zawierające łącznie 200,000 BTC