w

Nadchodząca wersja Bitcoinj będzie używać sieci Tor

Monety Bitcoin

Mike Hearn, programista zajmujący się rozwojem bitcoin, stwierdza, że wkrótce wszystkie połączenia bitcoinj będą przekierowane do anonimowej sieci Tor.

Transakcje z użyciem nowej wersji bitcoinj będą wysłane w sieci Tor za pomocą trój skokowego szyfrogramu, odbijającego się od serwerów rozmieszczonych po całym świecie. Wynik końcowy tej operacji jest oczywisty i jest nim zupełnie anonimowa transakcja.

Bezpieczeństwo ponad anonimowość.

Hearn zakłada, że usłyszy wiele negatywnych opinii na temat swojego projektu, ponieważ przyczyni się on do poszerzenia używania bitcoin w transakcjach o kwestionowanej legalności.

Jednakże pomysł stojący za przekierowaniami bitcoinj w sieci Tor ma więcej wspólnego z bezpieczeństwem niżeli z anonimowością.

W Forbes opublikowano jego wypowiedź, w której zapowiada, że jego idea będzie wprowadzona w życie w ciągu miesiąca.

Wyjawił także, że wprowadził już w styczniu działający prototyp, który został wstępnie przetestowany.

Fakt, że używam Bitcoin nie jest żadnym sekretem, jednak nie chcę aby wszystkie moje transakcje były odnotowane w bazie danych NSA. Kiedy używam bitcoin w barze, nie chcę by ktoś w sieci lokalnej znał bilans mojego konta. Sposób w którym bitcoiny używane są dzisiaj, daje możliwość obydwu tych czynności.

Wskazuje on także na to, że bitcoin nie jest tak anonimowy jak wielu ludzi zakłada. Jest możliwe śledzenie transakcji jak i również określenie tożsamości osób, które ich dokonują.

Czy Tor może wspomagać kryminalistów?

Sama sieć Tor nie jest jednak stuprocentowym zabezpieczeniem. Istnieją sposoby jej ominięcia tak aby podając się za węzeł sieci, przejąć bitcoiny od nieświadomego użytkownika.

Hearn ma tego świadomość i wie że Tor jest jedynie częścią rozwiązania problemów bezpieczeństwa. Jednym z problemów są tzw Filtry Bloom. Zostały one zaprojektowane by uczynić bitocoin bardziej efektywnym, szukając transakcji lepiej powiązanych z użytkownikiem, jednak w tym procesie wycieka sporo informacji, które mogą być użyte przez złodzieja.

Kłóci się on także ze stwierdzeniami, że Filtry Bloom będą uaktualnione w przyszłych implementacjach bitcoin aby udostępniać mniej informacji. Podtrzymuje, że problem wyżej wymienionej filtracji może zostać znacząco ograniczony dzięki działaniu w sieci Tor.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Bitcoin w Japonii otrzymuje nowe regulacje

Farma Bitcoin

NVIDIA GeForce wchodzi do gry!