w

Pierwszy bankomat Bitcoinowy debiutuje w Hong Kongu

Bitcoin Laptop

W Hong Kongu w końcu powstają bankomaty Bitcoinowe. Pierwszy z nich zadebiutuje on w kawiarni Mr. Bing w centralnej części miasta — tak mówi prasowe oświadczenie, które dostał newsBTC.

Dostęp do maszyny, która została otwarta o 7:30 rano czasu lokalnego w piątek, będzie pozwalał użytkownikom na wymianę tradycyjnej waluty na Bitcoiny w ciągu paru sekund.

NewsBTC powiedziano również, że lokalizacja maszyny została wybrana tak, aby zauważyli ją wszyscy.

Bankomat wyprodukowany przez Lamassu jest operowany przez Bitcoin Group HK, pięcioosobowy zespół, w którym każdy jest długoletnim mieszkańcem Hong Kongu.

To przedsięwzięcie rozpoczęło się, gdy grupa entuzjastów Bitcoina szukająca okazji wsiąkła w niesamowitą przygodę, w której korzystamy z gwałtownego rozwoju waluty znanej jako Bitcoin. — tak jest napisane w ich oświadczeniu.

Kolejny bankomat, który dziś zadebiutował w Hong Kongu, to ANXBTC otwarty zaledwie parę godzin później niż ten należący do Bitcoin Group HK.

O ile jesteśmy świadomi, otwarcie ANXBTC również nastąpi 14 marca. Dostaliśmy emaila od nich w ponidziałek, w którym gołosili swoje otawrcie. Jednak, ich bankomat umiejscowiony jest wysoko, a nasz jest na jednej z najbardziej centralnych ulic Hong Kongu. Oczekujemy wielkiego ruchu dzisiaj. — powiedział rzecznik firmy stronie newsBTC.

Bitcoin Group HK ma nadzieję na kontynuację ekspansji z ich bankomatami w kolejnych miesiącach.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Bitcurex padł!

Technologia Bitcoin

Jak Bitcoin zmienia wszystko