w

Porównując litecoin z Bitcoin

Bitcoin złoto

Jeśli jesteś nowy w świecie kryptowalut, to można wybaczyć że nie słyszałeś jeszcze o litecoin- waluty, który został stworzony przez Charlesa Leew 2011 roku.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do używania Bitcoin, litecoin posiada kilka niespodzianek – jeśli nie jesteś jeszcze zapoznany z żadna z walut, przeczytaj nasze poradniki dotyczące Bitcoina. Idee zawarte w tych przewodnikach stosuje się również do litecoin.

Aplikacja podstawowa klienta – Bitcoin-QT, i można pobrać ze strony internetowej: https://litecoin.org/.

Istnieją jednak istotne różnice. Na początek, podczas gdy Bitcoin ma nasadkę 21 milionów monet, litecoin będzie cztery razy większy na 84 milionów.

Podobnie jak Bitcoin, litecoin rozpoczął się nagrodą dla górniczego  = 50 monet na bloku. Jednak nagroda litecoin zmniejszy się co 840000 bloków. Ponownie jest cztery razy większa niż wartość progowa 210000 blokowego bitcoin.

Opłata transakcyjna dla litecoin wynosi 0,02 LTC, która jest proporcjonalnie wyższa od minimalnej opłaty bitcoin 0,0001 BTC, jednak należy pamiętać, że wartość litecoin jest obecie dużo niższa.

Czterokrotne różnice między litecoin i Bitcoin nie ustępują również w czasie bloku. Czas blok jest to czas który górnicy mają na potwierdzenie bloku na łańcuchu bloku.

Dla Bitcoin to jest 10 minut, ale dla litecoin to zaledwie 2,5 minuty. Oznacza to, że litecoin ma potencjał, aby być bardziej atrakcyjny dla kupców, jak będzie mniej czasu, aby czekać do zapewnienia, że ​​płatności zostały otrzymane od klientów.

Ważnym aspektem, który różni litecoin z Bitcoin jest to, że wykorzystuje zupełnie inny  algorytm niż w Bitcoinie.
Bitcoin używa SHA256 algorytm mieszający, a litecoin używa scryptalgorytmu.

 Więc teraz wiesz więcej o litecoin, jednak jest jeszcze sprawa do tego, dlaczego należy go używać.

W wywiadzie, założyciel Charles Lee wskazał : „Jedną z możliwości jest to, że Bitcoin będą wykorzystywane do droższych zakupów, podczas gdy litecoin zajmie przestrzeń „mikrotranzakcji”.

Niskie opłaty i szybki czas dokonywania transakcji to przekonujące argumenty za przyjęciem litecoin w małych przedsiębiorstwach, które muszą wykorzystać każdą przewagę i możliwości, aby stały się one bardziej atrakcyjne.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Litecoin najlepszą kryptowalutą po Bitcoinie

Ekosystem Bitcoin

Bitcoin na zawsze może zmienić media interaktywne