w

Mt. Gox pozwala użytkownikom na logowanie się i sprawdzanie stanu konta

Bitcoin Laptop

Mt. Gox najwidoczniej zaktualizowało swoją stronę, pozwalając teraz użytkownikom na zalogowanie się na nią i sprawdzenie, ile dokładnie zamrożonych pieniędzy mają na swoich kontach.

Strona, która jest ogólnie pusta, pokazuje stan konta zarówno w BTC, jak i w tradycyjnej walucie, chociaż bez wyjaśnienia kursu. Nie ma także pokazanej obecnej wartości Bitcoina na giełdzie.

Pomoc konsumencka Mt. Goxa potwierdziła, że strona z logowaniem jest autentyczna. Wcześniejszy post na Reddicie autorstwa jednego z użytkowników twierdził, że strona padła ofiarą ataku hackerskiego i ktoś zbiera dane do logowania przez to okno, ale wygląda na to, że nie jest to prawdą. Osoba z call center powiedziała jednak, że stany kont widoczne przez użytkowników po zalogowaniu się nie muszą być w 100% dokładne.

Zanim ktoś będzie miał zbyt wiele nadziei, oświadczenie prawne pod stanem konta przypomina użytkownikom, że póki co to jest tylko funkcja informacyjna.

Usługa podania stanu konta jest na tej stronie tylko dla wygody wszystkich użytkowników. Proszę być świadomym, że potwierdzanie stanu konta na tej stronie nie stanowi podstawy do złożenia wniosku o odszkodowanie z tytułu procedury odszkodowań cywilnych. Proszę także zauważyć, że stan konta pokazany na tej stronie nie powinien być traktowany jako potwierdzenie ze strony MtGox Co., Ltd. na rzecz jakichkolwiek odszkodowań cywilnych. Możliwość dostania odszkodowania cywilnego będzie dostępna po przeprowadzeniu procedury dochodzeniowej. Sposób, w jaki można się po owo odszkodowanie zgłosić, zostanie opublikowany na tej stronie wtedy, gdy będziemy mogli to zrobić.

Aaron G, który dołączył do ostatniego protestu przed drzwiami biura Mt. Gox’s Shibuya powiedział:

Hackerzy już wyzwolili bazę danych MtGox i mogłem dzięki nim potwierdzić mój stan konta. Byłbym bardziej zainteresowany tym, aby MtGox ujawniło adresy portfeli, aby rzekomo ukradzione pieniądze mogły być prześledzone.

Dodał także, że podejrzewał ostrzeżenie o „włamaniu na stronie” za niezgodne z prawdą, ale jeśli strona główna Mt. Goxa dołączyła do ich baz danych i informacji klienckiej poprzez wpadnięcie w ręce hackerów, to byłby dobry powód, aby napisać petycję do sądu o zakończenie obecnej ochrony procedury bankructwa firmy.

Wszystko jest wciąż nieznane

Użytkownicy wciąż nie wiedzą, czy liczby, które widzą po zalogowaniu się, naprawdę istnieją lub kiedykolwiek będą dostępne w całości lub w części. Dla paru z nich jednak komfortem może być to, że przynajmniej istnieją jakieś dowody.

Od momentu, gdy strona Mt. Gox miesiąc temu została wyczyszczona, jedynymi nowościami tam były publiczne oświadczenia o braku dalszych informacji, a bardziej niedawno oświadczenia prawne dotyczące skutków procedur bankructwa w Japonii i Ameryce.

Było także tam ostrzeżenie o klientach atakowanych przez emaile phishingowe, które prosiły o dane konta bankowego i loginy do strony Mt. Gox.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Polska giełda Bitcurex znów działa

Bezpieczeństwo

Kolejne kradzieże Bitcoinów! Tym razem łupem hakerów padł CoinEX