w

Korzyści z używania Bitcoin

Moneta Bitcoin

Staje się coraz bardziej oczywistym fakt, iż Bitcoin jest coraz bardziej zachęcającą opcją płatności dla handlowców jako bardziej efektywny rodzaj przetwarzania środków pieniężnych.

Jednak jedna kwestia pozostaje ciągle niewyjaśniona, a mianowicie to, jakie korzyści niesie za sobą używanie kryptowalut poza możliwościami inwestycji lub spekulacji.

Najwięcej mainstremowych konsumentów uważa bitcoin jako ulotny środek, który nie niesie za sobą żadnej korzyści dla klienta chcącego wydać pieniądze na zwykłe towary bądź usługi.

Senator Joe Manchin napisał następujący list do urzędu skarbowego USA:

Deflacyjne trendy bitcoin zapewniają jedynie, że tylko spekulanci, tacy jak tak zwani „Bitcoin minerzy”, skorzystają na posiadaniu wirtualnej waluty.

Jest to bardzo niebezpieczne nieporozumienie, które jest serwowane ludziom chcącym wejść w posiadanie tej waluty, aby ich zniechęcić.

Pomimo, że bitcoin jest stosunkowo ulotny, oraz istnieje niezaprzeczalne ryzyko inwestycyjne z nim związane, to jednak jest sporo korzyści w posiadaniu bitcoinów takich jak oszczędność, prywatność oraz łatwość w użytkowaniu.

Oszczędność

Oszczędność może być największym atutem dla użytkowników bitcoin.

Dla handlowca staje się to oczywistą rzeczą, gdy nie musi ponosić dużych opłat związanych z transferem środków i które są zawsze jednakowe na całym świecie.

Ostatecznie koszty są przekładane na klienta, które wynoszą mniej więcej 0.75$ przy transakcjach poniżej 10$.
Takie promocje są krótkotrwałe, ale spodziewamy się w najbliższej przyszłości także tych o dłuższym czasie trwania.

Dopóki konsumenci widzą, że można bardziej oszczędzić pieniądze niżeli płacąc za zakupy kartą kredytową, którymi płatności zazwyczaj są dodatkowo obciążane, bitcoin będzie stawał się coraz popularniejszy i będzie stopniowo udostępniał coraz niższe ceny dla mas.

Prywatność

Prywatność jest ważną kwestią dla coraz większej ilości konsumentów w USA. Szczególnie gdy w ostatnich miesiącach miało miejsce kilka większych naruszeń zabezpieczeń serwisów bankowych.

Takie naruszenia ochrony nakreślają podstawową różnicę pomiędzy bitcoinem i tradycyjnymi metodami płatniczymi.

Generalnie, kiedy dokonujesz płatności przez sieć lub kartę płatniczą czy kredytową, dajesz kontrahentowi wrażliwe dane personalne, które mogą przydać się złodziejowi.

Mimo, że techniki żetonowania stają sie coraz bardziej popularne jako zabezpieczenia w firmach zajmujących się płatnościami, to jednak są one ciągle podatne na błędy.

Kiedy konsument używa bitcoin do zapłaty za usługi lub towary, udostępnia jedynie swój klucz publiczny i wielkość kwoty która ma zostać przetransferowana. Nie ma żadnych danych personalnych, tak więc przechwycenie ich przez intruza staje się niemożliwe.

W celu użycia przez złodzieja funduszy konsumenta jest wymagany klucz publiczny zarówno jak i klucz prywatny. Dla konsumentów ceniących sobie prywatność i chcących ochronić się przez niepowołanym dostępem do swojego konta przez osoby trzecie, bitcoin staje się bardzo atrakcyjną alternatywą.

Łatwość w użyciu

Każdy kto używał portfela Coinbase do dokonywania płatności na Overstock, Fancy lub jakimkolwiek innym sklepie z pośród ponad 25 tysięcy, na pewno zauważył rozpoznawalne „dwu klikowy” proces sprawdzający, który niesamowicie ułatwia nasze zakupy.

Płacenie przez bitcoin eliminuje potrzebę podawania danych personalnych i przeskakuje dodatkowe procesy weryfikacji, które są wymagane przez większość istniejących metod płatniczych.

Podsumowanie

Te trzy kluczowe korzyści są na pewno pożądane dla różnego typu konsumentów i ciągle nie jest określonym, to który z nich stanie się głównym motorem napędowym w promocji transakcji bitcoin dla ciągle jeszcze niezdecydowanych ludzi.

Podczas gdy bitcoin jest ciągle we wczesnej fazie rozwoju, korzyści opisane powyżej mogą być ciągle poddane w wątpliwość. Jednak wraz z dojrzewaniem tej technologii i rozpowszechnieniem jej, możliwości stają się nieskończone.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Twoje pieniądze i japońskie prawo – przyszłość Mt. Gox

Wykres Bitcoin

Mt.Gox – opinie, przemyślenia i konkrety – Wielka porażka czy zwrot akcji?