w

The Hackathon, czyli jak zdobyć milion dolarów

Bitcoin Laptop

Jeżeli zastanawiacie się jak zdobyć milion dolarów w krótkim czasie to właśnie pojawiła się dogodna okazja. Chodzi o konferencję Bitcoina The Hackathon w Teksasie, która rozpocznie się dzisiaj i trwać będzie jeszcze przez jutrzejszy dzień. Otóż jeden z uczestników wydarzenia opuści je bogatszy o milion dolarów za sprawą darowizny pewnego przedsiębiorcy. Chodzi o Davida Johnstona z firmy BitAngels, będącej grupą aniołów biznesu inwestujących w Bitcoina.

Johnston jest założycielem organizacji i postanowił zapewnić jej ciekawą formę promocji poprzez nagrodzenie jednego z uczestników The Hackathon kwotą, która może znacząco odmienić jego życie. Pytanie tylko co kryje się za tą wspaniałomyślną hybrydą św. Mikołaja i Huberta Urbańskiego?

Jak się pewnie domyślacie nikt nie będzie rozdawał pieniędzy za darmo. Nie ma też mowy o nagrodzeniu za najładniejszy rysunek z Bitcoinem, czy wylosowanie szczęśliwego losu na loterii. Johnston ogłaszając swój pomysł za pośrednictwem serwisu Reddit.com postawił pewne warunki. Po pierwsze nagroda została przewidziana dla czterech osób, co sprawia, że kwota 1 miliona zostanie podzielona po 250 tys. $. Ten fakt znacząco obniża szanse na wygranie całej puli, chyba, że ktoś w swoje wzbogacenia zaangażuje trzech członków rodziny, którzy oddadzą mu swoje części.

Aby jednak mogli je wpierw dostać, muszą stworzyć swój własny projekt, mający na celu pozyskiwanie funduszy. Johnston wybierze cztery najlepsze przedsięwzięcia i nagrodzi ich autorów w zamian za mniejszościowy pakiet udziałów. Nasz darczyńca dodał także, że swój majątek osiągnął dzięki stugodzinnemu tygodniowi pracy, który był jego zasadą przez ostatnie dziesięć lat oraz inwestycjom w Bitcoina w – jak to określił – starych dobrych czasach. Dodał także, iż jego zdaniem Bitcoin jest pionierem nowego modelu rozwijania przedsiębiorstw. I to się nazywa bycie aniołem biznesu pełną gębą.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Mining

CloudHashing oferuje klientom Mt.Gox zniżki na kopanie

Bitcoin

Ponad pół miliona dolarów skradzione w banku Bitcoinów