w

LOLLOL OMGOMG SuperSuper WTFWTF ZłośćZłość PłaczPłacz

Hackerzy ukradli coiny NXT warte 1,65 mln dolarów

Blockchain

Giełda BTER ogłosiła, że 50 mln coinów NXT wartych 1,65 mln dolarów, zostało skradzionych przez udany atak na jeden z serwerów. W wypowiedzi dla społeczności, deweloper o pseudonimie „freeworm” przedstawił powagę sytuacji:

Jest to kompletnie nasza wina i staramy się pokryć wszelkie szkody. Jednak 50 mln NXT jest dla nas ogromną stratą i w tej chwili nie możemy sobie na to pozwolić.

Freeworm dostarczył adres zawierający 51 670 000 NXT i objaśnił w jaki sposób mają zamiar pomóc w odzyskaniu skradzionych coinów. Początkowo giełda chciała skontaktować się z zespołem odpowiedzialnym za rozwijanie NXT, żeby przeprowadzili rollback, który polegałby na przywróceniu block chaina do momentu, zanim została dokonana kradzież.

W chwili obecnej rollback nie jest brany pod uwagę. BTER ogłosił na Twitterze, że będzie próbował odzyskać coiny, próbując ustalić tożsamość hackera.

Zdecydowaliśmy się zrezygnować z rollbacka i odzyskać skradzione fundusze od hackera, ponieważ mamy o nim sporo informacji.

Po ogłoszeniu kradzieży, wielu użytkowników forum NXT popierało rozwiązanie problemu za pomocą rollbacka, ale jeden z nich zasugerował, że czas działa na ich niekorzyść i powinni szukać innego rozwiązania.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

DISH oficjalnie zaczął przyjmować płatności w bitcoinach

Bitcoin Laptop

Shift pracuje nad hybrydową kartą debetową