w

Gavin Andersen ustępuje miejsca jako główny developer bitcoin

Bitcoin Laptop

Główny programista zajmujący się rozwijaniem Bitcoin ustępuje i oddaje swą pozycję koledze Wladimirowi van der Laanowi, co było posunięciem spodziewanym od dawna.

Andersen był również odpowiedzialny za utrzymanie rdzennego kodu, który trzymał w całości ekosystem bitcoin. Swoją zmianę zajmowanej pozycji uzasadnił potrzebą zajęcia się kwestiami o szerszym zakresie jako szef działu naukowego w Fundacji Bitcoin, narzędzia, które standaryzuje, chroni oraz promuje używanie bitcoin na całym świecie.

W blogu, opublikowanym wczoraj, Andersen pisze:

Sądzę, że dzisiaj jest coraz trudniej być na bieżąco ze wszystkimi nowinami z dziedziny komputerów, ekonomii związanej z bitcoin czy innymi krypto-walutami. Wspomnę, żeby było jasne: nie zamierzam zniknąć zupełnie, po prostu będę spędzać mniej czasu ogłaszając nowe wiadomości związane z Rdzeniem Bitcoin, a trochę więcej czasu nadrabiając zaległości z ostaniami wizardami bitcoin, rozmyślając nad tym jak zaimplementować przycinanie historii transakcji.

Wladimir van der Laan, Holenderski naukowiec z tytułem doktora z dziedziny grafiki komputerowej uniwersytetu Groningen, obierze pieczę nad Rdzeniem Bitcoin.

Doświadczenie:

Van der Laan, który dotychczas pracował w pełnym wymiarze nad utrzymaniem rdzennego kodu, jest najbardziej udzielającym się człowiekiem z największą ilością udostępnionych pozycji na GitHub (uwzględniając oczywiście również jakość, a nie ilość).

Wcześniejsze projekty van der Laana to przykładowo Dropship, który w 2011 roku umożliwił udostępnianie plików prywatnych na DropBoxie i poprzez to ujawnił kiepskie zabezpieczenia serwisu. DropBox chciał zabić projekt, prosząc van der Laana aby usunął go z GitHuba, a następnie wysyłając zawiadomienia DMCA przeciwko ludziom, którzy przyczynili się do dystrybucji tego programu za pomocą swoich własnych kont GitHub.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Płatność Bitcoin

Cryptex przedstawia karty płatnicze Bitcoin

Bezpieczeństwo

Giełdy zamykają wypłaty Bitcoin w obawie przed Heartbleed Bug