• Ten temat jest pusty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 przez 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #135946

  Satoshi
  Moderator

  O tym, że kryptowaluty powstały w 2008r pewnie słyszałeś, ale czy wiedziałeś, że…

  Pierwsze protokoły kryptograficzne oraz oprogramowanie, które umożliwiłoby stworzenie prawdziwie zdecentralizowanej waluty cyfrowej zaczęto rozwijać już na początku lat 90?

  eCash to pierwsza cyfrowa waluta stworzona w 1989 roku przez firmę o nazwie DigiCash Inc. Została stworzona przez amerykańskiego kryptografa, Davida Chauma, aby utworzyć bezpieczniejszy i bardziej anonimowy system płatności ??

  System eCash został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa transakcji cyfrowych, korzystając z technologii szyfrowania i systemów uwierzytelniania. Użytkownicy mogli wysyłać i odbierać eCash bezpośrednio, bez potrzeby posiadania banku lub instytucji finansowej. ?

  Był jednym z pierwszych przykładów technologii blockchain, z której skorzystał Bitcoin. Zasada działania polegała na tym, że każda transakcja była rejestrowana w łańcuchu bloków, który był dostępny publicznie i chroniony przez sieć. W tym łańcuchu bloków każdy użytkownik miał swoją własną kopię, co oznaczało, że wszystkie transakcje były zapisane w tym samym miejscu. ?⛓

  DigiCash nie odniósł sukcesu, ponieważ miał wiele wad. Przede wszystkim wymagał on wprowadzenia wysoce skomplikowanej technologii, która nie była dostępna dla większości użytkowników. Ponadto proces płacenia był nudny i wymagał dużo czasu. Zaangażowanie banków w proces było kolejną przeszkodą, ponieważ nie było wystarczającego zaufania do systemu, co powodowało, że proces płacenia był zbyt skomplikowany i powolny.?

  W rezultacie DigiCash ostatecznie wycofał się z rynku w 1998 roku, ale zapoczątkował nową erę kryptowalut ?

  #135947

  Daniel
  Gość

  Wszystko przed Bitcoin -em było niedopracowane i miało szereg wad. Satoshi rozwiązał te problemy (m.in. Podwójne wydatkowanie) wprowadzając Bitcoin.

  #135948

  Lukasz
  Gość

  Kryptowaluty ppwstaly w 2008r hahaha douce sie kolego zanim cos napiszesz

Oglądasz 3 wpisy - 1 przez 3 (wszystkich: 3)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

[snax_content]