• Ten temat jest pusty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 przez 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #130199

    Satoshi
    Moderator

    Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego wiele serwisów, sklepów etc wymaga więcej niż jednego potwierdzenia przelewu? Przecież po wprowadzeniu transakcji do bloku nie powinno dać się jej już cofnąć, prawda? Czy się mylę?

    BTW, podrzuci ktoś jakieś fajne filmy lub artykuły dotyczące technicznej strony bitcoina? Najlepiej po Polsku lub z napisami, bo z angielskim to u mnie tak średnio

    #130200

    Tomasz
    Gość

    etc czy btc … a co do filmikow w PL nikt lepiej nie tlumaczy niz Szczepcio 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCcMCMdVFhU25uCpC4kJAo3A

    #130201

    Patryk
    Gość

    etc w sensie et cetera 😀 Szczepana obejrzałem już chyba każdy film, bardzo go lubię, ale jednak skupia się bardziej na nowościach i tym co się obecnie dzieje z BTC a ja chciałbym poznać BTC od podstaw. Jak to wszystko działa, jak zbudowane są algorytmy, protokół etc 😉

    #130202

    Maciej
    Gość

    Bo jako oszust mogę dodać fejkowy blok z wymyślonymi transakcjami. Wystarczy że będzie mi się zgadzało szyfrowanie. Dodanie jedego bloku jest możliwe z pewnym fartem. Gdybym miał powiedzmy 1% całej mocy obliczniowej to szansa że uda mi się dodać ten nowy blok to 1%. Szansa że uda mi się dodać 2 fejkowe bloki to już 1/10000 i tak dalej. Sieć zawsze ufa najdluzszemu lancuchowi. Więc gdyby tak nie robili to wystarczylo by ze wykopał bym blok syglnalizujacy przelew 100000BTC na giełdę i zanim pojawił by się taki który by podważył prawdziwość mojej płatności już bym sprzedał wszystko i był w drodze na Karaiby 😉 jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

    #130203

    Prem
    Gość

    Dla drobniaków całkowicie wystarczy jedno potwierdzenie, wykonanie ataku double spend nawet dla jednego bloku wstecz jest cholernie kosztowne i ryzykowne. Ale jeśli robisz transakcję na grubą kasę w interesie giedły jest aby mieć pewność, że zrobisz ich w chuja. Dobrym standardem są minimum 3 do 6 potwierdzeń (czyli 2 do 5 bloków zbudowanych na boku z twoją transakcją)

Oglądasz 5 wpisów - 1 przez 5 (wszystkich: 5)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

[snax_content]